День у день ми здійснюємо одні і ті ж рутинні дії: готуємо собі їжу, кладемо продукти в холодильник, ходимо в магазин за покупками, не усвідомлюючи, наскільки небезпечними можуть бути наші звички. Що ми робимо? Читайте про 6 звичок, що становлять загрозу для здоров’я.

Шкода для здоров’я через наші звичні дії: як себе убезпечити

Мікроби і бактерії – наші непомітні і неминучі супутники протягом усього життя. Більш того, життя людини без мікроорганізмів просто неможливе: корисні бактерії допомагають роботі травлення, підтримують імунітет.

Навпаки, шкідливі бацили можуть викликати хвороби, і навіть вбити вас. Не всі знають, як убезпечити себе від цієї загрози. Деколи, звичні дії провокують ризик: те, з якою сумкою ми ходимо в магазин, або як зберігаємо продукти в холодильнику.

У цій статті описано 6 звичок, які можуть підірвати ваше здоров’я, якщо ви терміново не змінити. Дізнайтеся, з чим потрібно боротися.

Що може завдати шкоди здоров’ю: 6 речей, які не треба робити
Шкідлива звичка №1: завжди носити одну сумку

Навіть, якщо ви великий любитель сумок, напевно, господарська сумка у вас лише одна. Навряд чи ви замислювалися про те, що щоденне використання цієї сумки перетворює її в розсадник бактерій. Як сумка може стати небезпечною?

Наприклад, ви купили сире м’ясо і, поки несли його до хати, з нього сумку капала кров, яка є прекрасним живильним середовищем для розмноження бактерій. А на наступний день в цій же сумці подорожує салат – і мікроби з м’яса потрапляють на салатні листя. Зауважимо, що мікроби, які живуть на м’ясі, набагато небезпечніші тих, які могли природним чином опинитися на свіжій зелені. І якщо м’ясо зазвичай варять або смажать, мінімізувавши таким чином загрозу для здоров’я, то салат, як правило, їдять сирим. Ось вам і джерело зараження, про яке ви навіть не підозрювали!

Читайте також:  Лікар назвав список овочів та фруктів, які не рекомендується вживати після 50

Ми не закликаємо вас перейти на пластикові пакети. Тим не менш, якщо ви не хочете завдати шкоди своєму здоров’ю, час від часу періть тканинну господарську сумку при температурі 60 °C, а ще краще – заведіть різні сумки (одну для м’яса, іншу – для овочів тощо).

Шкідлива звичка №2: класти м’ясо на верхні полиці холодильника

Як ви вже знаєте, сире м’ясо може стати джерелом хвороботворних бактерій. Те ж саме відноситься і до сирої птиці та риби. Якщо ці продукти лежать на верхній полиці холодильника, сік з них може потрапити на поставлену нижче їжу. Припустимо, що під сирим м’ясом, зараженим небезпечними мікробами стоїть якесь готове блюдо, яке потрібно тільки розігріти. А короткостроковий розігрів бацили, на жаль, не вбиває. В результаті, з’ївши заражену їжу, ви отримаєте харчове отруєння.

Запобігти небезпеці можна! По-перше, привчіть себе зберігати сирі продукти окремо від готових. По-друге, сире м’ясо, рибу і птицю тримати в спеціальних контейнерах або в упаковці, що не протікає. І, по-третє, кладіть м’ясо в нижню частину холодильника.

Якщо сік з м’яса все-таки потрапив на полицю, його необхідно відразу ж витерти. Хоча б один раз в місяць холодильник потрібно ретельно помити. А великим фанатам чистоти можна порадити обробляти внутрішні поверхні холодильника розчином дезінфікуючого засобу.

Шкідлива звичка №3: охолоджувати продукти при кімнатній температурі

Під час приготування їжі при високій температурі більшість мікробів знищується. Але потім, у міру охолодження, в їжі починають стрімко розвиватися бактерії. Найбільш сприятлива для мікроорганізмів температура людського тіла: від 35 до 40 °C. Якщо залишити готове блюдо при такій температурі на 20 хвилин, кількість мікробів у ньому подвоїться.

Читайте також:  Чому навіть воду треба пити помірно

Що робити? Ставити їжу в холодильник, як тільки вона охолола до 50-60 °C. Для визначення температури можна скористатися кухонним термометром або обережно доторкнутися до поверхні каструлі рукою – якщо не обпікає, але можете терпіти, пора прибирати в холод! Холодильник від такої температури не постраждає, а для мікробів буде створене несприятливе середовище.

Шкідлива звичка №4: готування в кілька прийомів

Припустимо, ви готуєте холодець або холодець з риби. Ви вже покришили варене м’ясо в ємність, залишилося тільки залити його гарячим бульйоном і відправити на балкон або в холодильник – нехай застигає. Це небезпечно! При нарізуванні м’яса з рук на нього могли потрапити мікроби, які будуть розвиватися у холодець, якщо його не простерилізувати. Вихід: якщо ви готуєте страву з кількох інгредієнтів, призначену для тривалого зберігання, в кінці її обов’язково потрібно прокип’ятити. Тільки після цього страву можна охолодити і помістити в холодильник.

Звикли їсти кашу з маслом? Запам’ятайте – вершкове масло краще покласти прямо в тарілку перед подачею каші на стіл. Якщо обов’язково потрібно додати вершкове масло в каструлю з кашею, спочатку розтопіть його і доведіть до кипіння. Заправлені салати довго не зберігаються: масло та інші приправи потрібно додавати перед подачею. Зварені макарони промийте кип’яченою водою, перш ніж прибрати в холодильник: це знизить ризик розвитку мікробів.

Шкідлива звичка №5: не стежити за температурою в холодильнику

Створити мікробам несприятливу для розмноження середу покликаний холодильник. У його верхній частині температура повинна постійно знаходитися на рівні від +1 до +4 °C, а в морозильній камері – до мінус 18 °C. Недостатньо лише повернути ручку регулятора температури, потрібен спеціальний термометр.

Читайте також:  Названа проста корисна звичка для продовження життя
Шкідлива звичка №6: їсти яйця некруто

Любите яйця некруто? Погана новина: доведеться від них відмовитися. Інакше виникає ризик зараження сальмонельозом. Небезпечна бактерія сальмонела особливо привільно відчуває себе в курятині і в яйцях.

Гине вона тільки в тому випадку, якщо яйце кілька хвилин варити при температурі не нижче 73 °С. При таких умовах жовток звариться круто. Звичайно, вибір за вами: з’їсти яйце некруто або захворіти. Але повірте – той, хто хоч раз зіткнувся з цим важким інфекційним захворюванням, сумніватися не буде.

Чому пити теплу воду вранці — найкраща звичка порівняно з холодною

Ми досить глибоко розповіли про повсякденні звички, які можуть нашкодити вашому здоров’ю, але хотіли б зупинитися ще на одній. А саме на вживанні холодної води вранці. Це непогана звичка в принципі, але вона стане ще кориснішою, якщо вживати теплу воду щоранку замість холодної. Подивіться наступне пізнавальне відео про користь теплої води, і ставайте здоровішим!

Отже, тепер ви знаєте, які саме ваші повсякденні звички можуть принести шкоду здоров’ю. А той, хто попереджений, значить озброєний! Не забувайте і про правила особистої гігієни! Перш, ніж почати готувати або приступити до їжі, мийте руки з милом. Підтримуйте чистоту на кухні, не користуйтеся брудним посудом, немитими ножами і обробними дошками. Мийте овочі, фрукти та яйця, перш ніж готувати їх або вживати в їжу: у цьому запорука вашого здоров’я!

Джерело: HeadInsider