Яка їжа в дійсності здатна викликати рак? Експерти розкрили правду і викрили деякі міфи, які дуже популярні серед населення.

Перероблене червоне м’ясо. Так, воно викликає рак. Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що вживання всього 50 г ковбаси, салямі, сосисок або шинки щодня збільшує ризик раку кишечника на 18%. Це м’ясо також підвищує небезпеку пухлин шлунка.

Пестициди. Здатність викликати рак не доведена. Існують дані про те, що пестициди провокують пухлини, але кількість доказів цього недостатна. Лише фермери, які піддаються впливу величезної кількості пестицидів, стикаються з дещо підвищеним ризиком пухлин.

Цукор. Опосередковано провокує рак. Немає ніяких наукових доказів того, що цукор прямо збільшує ризик пухлин, однак він може спровокувати хвороби та ожиріння, яке збільшує ризик раку. Просто тому, що від солодкого поправляються.

ГМО. Немає жодних доказів здатності ГМО-продуктів викликати рак, незважаючи на масу наукових досліджень.

Алкоголь. Так, він збільшує небезпеку пухлин. Спиртні напої не такі канцерогенні, як куріння, але саме на частку алкоголю припадає до 5% всіх пухлин в Україні. Його відносять до канцерогенів першого класу.

Штучні підсолоджувачі і харчові добавки. Їх здатність викликати рак не доведена. Штучні підсолоджувачі багаторазово перевірялися вченими з різних країн світу, в тому числі і з точки зору їх канцерогенності. Однак переконливих доказів отримано не було. Зате абсолютно точно, штучні підсолоджувачі є одним з факторів ризику зайвої ваги та ожиріння.