Риба містить безліч важливих для здоров’я елементів та вітамінів, починаючи від омега-3 кислот та закінчуючи білком. Проте кілька різновидів вважаються найкориснішими, зазначають фахівці.

Сардини

Сардини – це чудове джерело омега-3 жирних кислот. Крім того, вони містять багато кальцію та вітаміну D, які важливі для підтримки здоров’я кісток.

Лікарі рекомендують подавати сардини, збризкані лимонним соком та 1 чайною ложкою оливкової олії, або з нарізаними помідорами та базиліком. Для швидкого перекушування можна використовувати сардини на цільнозернових крекерах.

Оселедець

Оселедець містить не менше омега-3 жирних кислот, ніж лосось чи тунець. Це важливий для здоров’я елемент, який запобігає утворенню “холестеринових бляшок”, підтримує роботу імунної системи та має протизапальний ефект.

“Спробуйте оселедця в охолодженому вигляді з легким маринадом з білого винного оцту, червоної цибулі та кропу. Інший популярний варіант – поєднувати оселедець з гірчицею та кропом”, – рекомендують лікарі Клівлендської клініки (Cleveland Clinic).

Скумбрія

До списку найкорисніших видів риби потрапила скумбрія. Її перевага також у тому, що вона містить велику кількість омега-3. Скумбрію радять варити або готувати на грилі та додавати в овочевий салат.