Новорічне святкування – найгучніше і найтриваліше в році. Під час вечірки стіл ломиться від страв і ллються ріки алкоголю.

Але не завжди гуляння йде за планом: часто зіпсувати веселощі може зайвий келих вина або переїдання численними, часто незвичними, стравами, що призводить до головного болю або порушення травлення.

Щоб усе було гладко під час свят, прислухайтеся до порад сімейної лікарки Наталії Деменко.

Поспіть 2 години

Сплануйте день 31 грудня так, щоб у вас була можливість ввечері поспати пару годин. Це допоможе “обдурити” ваші біоритми і без наслідків відсвяткувати новорічну ніч.

Річ у тім, що травна система “пригальмовує” свою роботу у вечірній час – так організм “переходить” у режим відпочинку. Після пробудження ж ШКТ знову зуміє швидко включитися в активну роботу.

Читайте також:  Сомнолог порадив провітрювати кімнату перед сном

Крім того, відпочивши, організм зможе якісніше впоратися з випитим спиртним, не допускаючи різкого і сильного алкогольного сп’яніння.

Перекусіть перед гуляннями

Щоб уникнути переїдання за святковим столом, за кілька годин до нього потрібно перекусити. Це приборкає голод, що вже розгулявся до вечора, а також допоможе запобігти виникненню проблем зі шлунком і підшлунковою.

Чудовий варіант для передноворічної вечері – гарячий суп. Ця страва швидко перетравлюється і налаштовує організм на правильне переробляння їжі.

Перед їжею пийте воду

Для поліпшення травлення і приглушення почуття голоду (якщо воно виникло), за 15 хвилин до застілля випийте склянку води – вона злегка заповнить шлунок, створивши фальшиве відчуття ситості.

Читайте також:  Непомітний знак на руках, який означає, що в організмі багато солі

А ось запивати водою їжу не потрібно, оскільки це знизить концентрацію і активність травних ферментів шлункового соку. Надалі через це у вас може виникнути печія або діарея.

Відмовтеся від “бульбашок”

Пийте за святковим столом тільки негазовані напої. Вуглекислий газ провокує прискорене всмоктування алкоголю в кров за рахунок розширення судин, що призводить до швидкого сп’яніння.

Крім того, “газики” подразнюють стінки шлунка, що погано відбивається на травленні.

Додавайте більше гострих спецій

Більшість продуктів на святковому столі – важкі для шлунка. До таких належить жирне м’ясо, майонези в салатах, масло на бутербродах тощо. Прискорити їхнє перетравлення допоможуть гострі спеції і приправи, зокрема гірчиця або хрін – вони посилюють виділення шлункового соку в процесі споживання їжі.

Читайте також:  Названо шкідливі та наявні в щоденному меню продукти

Періодично приймайте “вугіллячко”

Коли відчуєте, що випитий алкоголь “вставив”, прийміть активоване вугілля. Це допоможе уникнути надмірного сп’яніння і ранкового похмілля. Одна молекула цього сорбенту пов’язує кілька молекул алкогольного токсину і виводить їх з організму, чим і рятує від важкої інтоксикації.

Джерело: Обозреватель