Лікарі вважають, що перевіряти зуби потрібно два рази на рік. Якщо уникати походів до стоматолога 12 місяців і більше, то це може обернутися неприємними наслідками для організму. Якими саме, розповіла Лінн Гаргано, лікар-стоматолог і директор школи при Нью-Йоркському університеті здоров’я Лангоні.

За словами фахівчині, якщо ви не були у дантиста рік, цілком ймовірно, що вже розвинувся новий карієс або збільшився старий. Крім того, у вас може виникнути початкова стадія пародонту (запалення ясен), стверджує лікар. У групі ризику ті, хто часто їдять цукерки і нерегулярно чистять зуби, пише Hello Giggles.

Через два роки у деяких людей підвищується чутливість зубів, з’являється біль. Гаргано звертає увагу, що пацієнту можуть знадобитися коронка і лікування кореневих каналів, що не тільки болісно, але і дорожче звичайного пломбування. За словами стоматолога, якщо раніше був пародонт, він здатний перерости в більш небезпечний пародонтит.

Читайте також:  Як зберегти користь овочів та фруктів?

Якщо не відвідувати лікаря п’ять років, можна позбутися зубів через пародонтиту та інших пошкоджень, пояснює Гаргано. Через 10 років після Вашого останнього візиту до стоматолога захворювання можуть викликати незворотні наслідки в порожнині рота, застерігає медикиня. Більш того, збільшується кількість бактерій, які можуть погано позначитися на роботі серця, таким чином підвищується ризик серцевих захворювань та інсульту.