Про те наскільки безпечним для здоров’я є вживання запліснявілого хліба, висловилися різні експерти. Директор Науково-дослідного інституту хлібопекарської промисловості Марина Костюченко заявила, що такий хліб однозначно не годиться для вживання в їжу.

До цього інший експерт Юрій Кацнельсон, поділився думкою про те, що хліб з рідкісними плямами цвілі може бути нешкідливим і цілком придатним для їжі, якщо такі пляма ретельно зрізати ножем. За словами експерта, наявність грибків на продукті не означає, що він обов’язково зіпсований.

Але Марина Костюченко не згодна з цією думкою. Фахівець розповіла, що існує близько 100 видів цвілевих грибів, які утворюють мікотоксини, здатні викликати гострі отруєння і надавати канцерогенну дію. При цьому мікотоксини не мають смаку, термостійкі і не руйнуються при зберіганні. Можна з’їсти заражений ними хліб і не відчути цього. Тому споживання хліба, з якого зрізали зацвілу частину, можна вважати тільки небезпечним і ризикованим для здоров’я, наголосила експерт.

“Навіть якщо зрізати з хліба запліснявілу частину, забирається тільки видима ділянку цвілі. При цьому в м’якуші залишаються глибоко пронизливі його невидимі нитки міцелію цвілевих грибів і отруйні речовини, що продукуються пліснявами», – повідомила Костюченко.

Джерело: МедікФорум