Чай і кава, якщо вживати їх в розумній кількості, можуть позитивно впливати на здоров’я. Вчені постійно відкривають їх нові корисні властивості.

Згідно з недавнім дослідженням вчених тяньцзіньського медичного університету (Китай), опублікованому в журналі PLoS Medicine, ці напої можуть бути корисні для людей у віці. Вчені вивчили дані про здоров’я 365682 чоловік з біобанку Великобританії, вік яких склав від 50 до 74 років. Учасники приєдналися до дослідження з 2006 по 2010 роки, за ними спостерігали до 2020 року.

Експертів цікавив можливий зв’язок між вживанням чаю / кави та інсультом, а також деменцією. Протягом середнього періоду спостереження 11,4 року ці захворювання розвинулися у певної кількості учасників.

Читайте також:  Фахівці перерахували захворювання, які визначаються по ліктях

“Ми виявили, що вживання кави та чаю окремо або в комбінації було пов’язано з більш низьким ризиком інсульту та деменції. Вживання кави окремо або в поєднанні з чаєм було пов’язано з більш низьким ризиком постінсультного недоумства”, – вказується у висновку вчених. Так, у порівнянні з даними тих, хто взагалі не пив чай і каву, вживання двох-трьох чашок кави і двох-трьох чашок чаю в день виявилося пов’язано зі зниженням ризику інсульту на 32% і зі зниженням ризику деменції на 28%, вказують дослідники.

Однак, відзначають вчені, дані учасників біобанку Великобританії не є репрезентативними для всього населення Сполученого Королівства. Крім того, добровольці спочатку самостійно повідомляли про вживання кави і чаю. Ці дані можуть не відображати довгострокові моделі. Вчені звертають увагу, що незмірені спотворюючі фактори в спостережних дослідженнях можуть призвести до зміщених оцінок ефекту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News