Фізичні навантаження під час застуди допоможуть організму швидше впоратися з хворобою чи викличуть ускладнення?

Ми знаємо, що, займаючись спортом, «стаємо здоровішими». Але чи завжди це так? Чи корисно робити зарядку при застуді? До чого може привести «не вчасно» проявлена ​​фізична активність? Давайте розберемося.

Спорт як профілактика хвороб

Регулярні помірні фізичні навантаження сприяють тому, що людина рідше хворіє, а якщо захворіла, то хвороба протікає в легшій формі. Подібні навантаження здатні зміцнити імунітет, зберегти в здоровому стані опорно-руховий апарат і серцево-судинну систему і навіть запобігти розвитку діабету. Щоденна фізична активність також сприяє підвищенню опірності організму інфекційним хворобам.

Численні дослідження показали, що щоденні 30 хвилинні прогулянки, заняття гімнастикою через день, біг, плавання, їзда на велосипеді кілька разів на тиждень значно збільшують ваші шанси не захворіти застудою. Так півгодини щоденних тренувань зменшують у жінок ризик захворіти на 50% протягом року. Фахівці пояснюють це тим, що під час занять спортом збільшується кількість лейкоцитів, які потрібні для боротьби з інфекціями. Найчастіше застуду викликають віруси, тому в діагнозі пишуть ГРВІ.

«Найважливішими профілактичними заходами проти будь-яких ГРВІ та застуд є фізична активність і загартовування», – стверджує лікар-невролог Віктор Сігал.

Читайте також:  Пилинг и натуральная косметика
Спорт спровокував застуду. Це можливо?

Але не завжди заняття спортом приносять користь у справі профілактики простудних захворювань. Іноді фізична активність може стимулювати підвищену «застудженність». Таке трапляється у тих, хто займається спортом до знемоги, перевантажує організм і не дає йому відпочити. Надмірні навантаження призводять до того, що в крові зменшується кількість лейкоцитів і збільшується кількість гормону кортизолу. Все це справляє негативний вплив на імунну систему людини.

До того ж учені визначили, що відразу після інтенсивних навантажень наш імунітет на кілька годин послаблюється. Тому після тренувань потрібно уникати скупчення людей і уникати переохолоджень. Це знизить ризик «схопити» інфекцію і розхворітися.

Чи можна тренуватися під час застуди?

Ви були обережні: не перевантажували організм, не ходили після тренувань «в маси» і, тим не менш, захворіли. Такий варіант теж можливий, адже деякі віруси досить агресивні і здатні подолати навіть хороший імунний захист. Чи можна в такій ситуації продовжувати заняття? Тут думки лікарів розходяться. Раніше вважалося, що при застудах краще припинити всі тренування до одужання. Нині багато фахівців з лікувальної фізкультури говорять про те, що помірні фізичні навантаження під час застуди не зашкодять і не затримають одужання, правда і не прискорять його.

Читайте також:  Спеціальні бігові вправи

Але всі лікарі сходяться на думці, що в період застуди активність фізичних навантажень повинна бути знижена. Будь-яке простудне захворювання уповільнює анаболічні процеси в м’язах і збільшує кількість гормону кортизолу, який руйнує м’язи. Тому інтенсивно навантажувати організм під час застуди просто не має сенсу.

Обережно грип!

Але якщо ви захворіли на грип – заняття спортом потрібно припинити однозначно. Грип – це різновид ГРВІ з більш важким перебігом хвороби та ймовірними ускладненнями. Грип супроводжується лихоманкою, загальною слабкістю, і високою температурою. Температура – ось однозначне протипоказання для занять спортом. Якщо навантажувати організм при температурі вище 37,5 – це може привести до виникнення ускладнень. Найбільш часто в якості ускладнень уражаються серце, легені, нирки. Щоб уникнути цього, лікарі рекомендують «вилежати» хворобу.

«Якщо перенести хворобу на ногах, а цим зловживають зазвичай молоді люди, можливі ускладнення на серце, легені, нирки, інші органи, якщо у людини є хронічні захворювання. Тому при перших же симптомах необхідний постільний режим », – говорить заввідділом респіраторних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб АМН України Алли Мироненко.

Читайте також:  Пилинг и натуральная косметика

Але це не означає, що потрібно лежати, не встаючи, до повного одужання. Лікарі рекомендують постільний режим в перші 4-5 днів, коли організм страждає від високої температури. І навіть з температурою необхідно періодично «розганяти» кров і, наприклад, ходити по кімнаті. Але вправи з гантелями або присідання в цей час протипоказані. Після ослаблення симптомів заняття спортом можна поступово відновлювати, але не варто відразу йти в спортзал, ви можете заразити інших і перевантажити себе. Перший час краще проявляти фізичну активність вдома. При цьому треба стежити за серцевим ритмом і диханням, щоб не перевантажувати ослаблені органи.

Зробіть так, щоб спорт допомагав вам уникати хвороб, а не провокував їх. Це нескладно, потрібно просто діяти обдумано. Займайтеся спортом для здоров’я!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛА ПРОБІЖОК В ХОЛОДНУ ПОРУ

ЯКИЙ СПОРТ ВИБРАТИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ