Науковий журнал The Lancet опублікував результати дослідження вчених з Канади, яким вдалося сформулювати, ймовірно, один з найлегших ефективних методів продовження життя. Рекомендація науковців базується на даних, отриманих в ході масштабного дослідження за участю 130 тисяч осіб з 17 країн світу.

Автори роботи, науковці з Університету Макмастер прийшли до висновку, що звичка підтримувати фізичну активність на певному рівні дозволяє прожити довше.

«30-хвилинна фізична активність п’ять днів на тиждень зменшує ризик смерті від серцево-судинних захворювань та інших причин, продовжуючи життя», – заявили, зокрема, канадські дослідники.

Вченими були враховані відомості, отримані протягом 7 років спостережень за добровільними учасниками проекту. Експертів цікавила кореляція між фізичною активністю, смертністю і захворюваністю у добровольців з урахуванням їх способу життя. В результаті вони змогли встановити, що рух зменшує ризик передчасної смерті людей на 36%.

Читайте також:  Наслідком перенесеного грипу може стати запалення серця

Вчені відзначили, що для підтримки фізичної активності не обов’язково відвідувати спортзал. Для цього, за їх словами, буде досить регулярних прогулянок пішки і навіть звичайної побутової активності на зразок прибирання по будинку. Якщо протягом дня обсяг інтенсивних фізичних дій становить не менше півгодини, це підвищує ймовірність довгого життя, захищаючи від раптових смертей внаслідок серцево-судинних патологій.

Джерело: MedikForum