Дефіцит вітаміну В12 набагато більш поширений, ніж багато хто може собі уявити. На проблему може вказувати ряд незвичайних станів.

Глосит

Як пише британське видання Express, одним із симптомів дефіциту вітаміну B12 може бути глосит. Йдеться про запалення язика. Язик при цьому часто розпухає, і у нього може бути “блискуча червона поверхня”. При глоситі багато хто відчуває біль-наприклад, під час їжі.

Виразка

Дефіцит вітаміну В12 часто пов’язаний з анемією, і він може привести до утворення виразок у роті. У більшості випадків вони не є ознакою чогось серйозного, але можуть викликати дискомфорт.

Печіння

Інші симптоми дефіциту вітаміну В12 можуть включати сухість у роті, підвищену спрагу, біль у роті, втрату або зміну смаку, поколювання або відчуття оніміння. При цьому часто з’являється печіння на язиці, губах, яснах, небі, горлі або у всьому роті.

Свербіж

При дефіциті вітаміну B12 може з’явитися свербіж на язиці. “Язик раптово починає свербіти час від часу без попередження. Це відбувається на краю язика, уздовж однієї або іншої сторони або на кінчику. Виникає непереборне бажання почухати язик про зуби”, – поділилася одна з пацієнток з виявленою проблемою, слова якої також наводить британський таблоїд.