Бактеріальний наліт і каміння (затверділий зубний наліт), що утворюються на поверхні зубів, згодом можуть стати причиною розвитку таких поширених стоматологічних захворювань, як карієс, пародонтит і т. д. Стає ясним, що дана проблема стосується не тільки естетики зубного ряду, але і має медичне значення. Причиною утворення нальоту є дрібні харчові залишки, що застрягли між зубами. Через якийсь час після їди на поверхні залишків починають стрімко розвиватися бактерії, які і викликають хвороботворні процеси в порожнині рота.

Якщо наліт своєчасно не прибирати, то починається його мінералізація, у результаті можна спостерігати темно бурі/коричневі плями. Це так званий зубний камінь, який звичайною зубною щіткою не можна видалити. Пропонуємо ознайомитися з дієвими способами (профілактичними та спеціалізованими), що дозволяють не допустити утворення бактеріального нальоту на зубах та пов’язаних із цим подальших проблем. Процедури можуть проводитися як в домашніх умовах (на рівні підтримки високого рівня гігієни ротової порожнини), так і в умовах стаціонару на етапах професійного видалення м’яких і твердих зубних відкладень.

Стандартні способи видалення зубних відкладень у домашніх умовах

Підтримувати на достатньому рівні гігієну ротової порожнини можна стандартними недорогими способами, доступними кожному. Пропонуємо ознайомитися з основними правилами догляду за порожниною рота, які дозволять захистити ваші зуби від бактерій і тих захворювань, які вони викликають:

 1. В обов’язковому порядку необхідно щодня вранці та ввечері чистити зуби з використанням зубних щіток та профілактичних/лікувальних зубних паст. За бажання можна використовувати як звичайні щітки, так і електричні. Останні забезпечують більш якісне очищення поверхонь, так як здійснюють кругові та зворотно-поступальні рухи одночасно, попутно виконується і тонізуючий масаж ясен, що благотворно впливає на всю слизову оболонку рота.
 2. Міняти зубні щітки необхідно кожні три місяці, для електричних моделей норма – кожні 30-60 днів.
 3. Періодично необхідно змінювати і зубні пасти, з їх допомогою насичувати зуби різними мікроелементами, принагідно оздоровлювати ясна.
 4. Для підтримки гігієни ротової порожнини протягом дня необхідно полоскати рот після кожного прийому їжі. Для цієї мети можна використовувати як звичайну воду з-під крана, так і спеціальні ополіскувачі на травах, які мають антимікробну протизапальну, освіжаючу та заспокійливу дію.
 5. Не зайвими будуть і спеціальні флосси – гумові зубочистки-йоржики, які легко проникають у міжзубні проміжки та видаляють харчові залишки, не травмуючи ясна та зубну емаль. Флосси є відмінною заміною зубної нитки, але якщо нитка для вас звичніша – будь ласка, користуйтеся.
 6. Пацієнтам з проблемними яснами та зубами рекомендують користуватися не стандартним гігієнічним приладдям, а спеціальними приладами, які дбайливо очистять зуби, ясна, брекет-системи, протези та імпланти від відкладень. Такими приладами є іригатори.

Використання іригатора – запорука чистоти порожнини рота

Іригатор – функціональний пристрій для гігієни порожнини рота, робочим органом якого є насадка, що випускає тонкий і потужний струмінь води. Струмінь з легкістю проникає у вузькі міжзубні проміжки, дбайливо ковзає по поверхні емалі і м’яко змиває/зчищає залишки їжі, бактерії, що утворилися, зубний наліт. Апарат зручний в експлуатації, насадка обертається під кутом до 360 градусів, що дозволяє швидко і максимально ефективно очистити всі сторони зубів, навіть важкодоступні області. Принагідно виконується гідромасаж ясен, завдяки чому усувається кровоточивість, налагоджується кровообіг та обмінні процеси, підвищується імунітет порожнини рота.

Портативний прилад може під’єднуватися до водопроводу, або занурюватися шлангом у ємність із водою/ополіскувачем. Живлення частіше від акумуляторної батареї, але може бути від електромережі. Такі апарати зручно брати із собою у поїздки. Один іригатор може забезпечити високий рівень гігієни для всієї родини – у комплекті постачаються кілька насадок із колірною ідентифікацією. Кожен користувач може вибрати індивідуальний режим роботи пристрою під себе та виконати якісне чищення у себе вдома, у подорожах та навіть у поході.

Професійне чищення зубів, видалення бактеріальних відкладень та зубного каменю

Щоб захистити себе та свою сім’ю від проблем із зубами, необхідно двічі на рік відвідувати стоматолога. Фахівець виявить усі проблемні зони і швидко та безболісно їх усуне. Найбільш популярна процедура на даний момент – це видалення зубних відкладень. Існує кілька способів скейлінгу:

 1. Ручний скейлінг. Використовуються кюретки та інші ручні інструменти, за допомогою яких стоматолог зчищає з поверхні зубів відкладення. Це найбільш трудомісткий та травматичний спосіб. Високий ризик пошкодження ясен та зубної емалі. Бажано виконувати під місцевим наркозом.
 2. Хімічна обробка. Поверхня зубів покривається спеціальними складами, що розм’якшують камінь (наприклад пероксидом водню). Цей спосіб не підходить пацієнтам, які страждають на алергічні реакції. Крім того, є ризик пошкодження ясен та зубної емалі.
 3. Одним із популярних способів очищення зубів є ультразвуковий скейлінг. Це абсолютно безболісна та безпечна для пацієнта процедура. Ультразвук, що випускається приладом, впливає лише на зубний камінь, руйнує його повністю (навіть у важкодоступних зонах), але не шкодить емалі.
 4. Не менш популярним способом позбавлення від зубних відкладень є содоструминна система Аїр Флоу.

Чищення з використанням содоструминного апарату

Чистка зубів Air Flow є одним із затребуваних безпечних способів позбавлення від стійких зубних відкладень і пігменту, що в’ївся. Процедура безпечна, абсолютно безболісна з вираженим ефектом, що відбілює. Пацієнт одним махом позбавляється і неприємних запахів, і бактерій, зубних відкладень, каменю.

Місткість содоструминної насадки заповнюється дрібнодисперсним содовмісним порошком з приємним цитрусовим ароматом і приєднується до шлангу стоматологічної установки. Лікувальний абразивний склад у процесі роботи поєднується з повітрям і водяним спреєм. Струменя подається під тиском і м’яко зчищає всі відкладення на поверхні емалі, попутно проводиться шліфування і полірування емалевої поверхні. Содова суміш легко проникає в міжзубні простори та інші важкодоступні області порожнини рота. Фахівець ретельно очищає кожен зуб окремо з усіх боків. Для виведення відпрацьованого матеріалу з ротової порожнини використовується аспіратор.

Ця процедура має протипоказання:

 • схильність до алергічних реакцій на цитрусові;
 • астма;
 • бронхіти та інші легеневі захворювання.

*На правах реклами