Симптоми серцевого нападу у жінок можуть включати задишку, нудоту або блювання і навіть біль у щелепі.

Фахівці Американської кардіологічної асоціації (AHA) констатували, що попереджувальні симптоми у жінок можуть виникати більш ніж за місяць до серцевого нападу, але їх можуть приписати кислотному рефлюксу, застуді або віковим нездужанням, а не хворому на серце.

Про симптоми серцевого нападу у жінок, які можуть виникати протягом місяця до удару, повідомило видання «Eat this, not that». При появі звернутися до лікаря і проконсультуватися з ним.

Біль у грудях. Типовим проявом серцевого нападу у чоловіків є біль у грудях – вона виникає в жінок, відчуваючись як тиск чи розпирання у центрі грудей. У той же час статистично жінки частіше, ніж чоловіки, відчувають серцевий напад без сильного болю у грудях.

Біль у щелепі. Жінки при серцевому нападі можуть відчувати біль у горлі, руці, спині, животі, шиї чи щелепі. Це пояснюється закупоркою як великих магістральних артерій, а й дрібніших судин, які забезпечують кров’ю серце. За даними Клініки Майо, на хворе серце у жінок вказують не лише болі в інших частинах тіла за межами грудної клітки, але також болі у стані спокою чи сну.

Нудота. Під час інфаркту багато жінок повідомляють про розлади шлунка, нудоту або блювоту. Ці стани можуть супроводжуватися холодним потом, нудотою або запамороченням.

Задишка. У разі серцевих порушень жінки можуть відчувати задишку. Вона може виникати раптово, під час виконання простих завдань: наприклад, під час підйому сходами чи під час прогулянки.

Інші симптоми. Втома; набряк ніг (кісточок і ступнів) або живота, сильна тривога, безсоння – взяті окремо, такі симптоми можуть характеризувати менш небезпечні для життя стани. Але якщо вони виникають разом, це може свідчити про серцевий напад.