ГоловнаНовини Здоров'яЛікар-онколог розповів, чи є рак товстої кишки спадковим

Лікар-онколог розповів, чи є рак товстої кишки спадковим

Якщо в сім’ї вже є випадки колоректального раку (він же рак товстої кишки) ризик даного захворювання у родичів значно вище. Про спадкову схильність до цього виду раку розповів лікар Міхаель Хоффмайстер з німецького онкологічного дослідницького центру в Гейдельберзі.

Рак кишки

За словами онколога, рак товстої кишки аж ніяк не рідкісне захворювання – в даний час він є третім за поширеністю видом раку серед чоловіків.

“Ризик розвитку колоректального раку у чоловіків (6 відсотків), дещо вищий, ніж у жінок (4,9 відсотка). Також він може бути спадковим”, – зауважив Хоффмайстер.

Лікар-онколог пояснив: більшість чоловіків хворіють ним в більш старшому віці, але в деяких випадках колоректальний рак виникає і в молоді роки. Імовірність захворіти ним особливо велика, якщо в сім’ї вже є випадки цього раку.

Читайте також:  Вчені: провісник швидкої смерті можна побачити на обличчі

“До раку товстої кишки застосовується поняття сімейної історії. Спадковий ризик зростає, якщо хворіють, зокрема, родичі першого ступеня, тобто батьки або брати і сестри”, – говорить експерт.

Даний принцип діє, навіть якщо колоректальний рак зачіпає тільки одного члена сім’ї. Якщо ж в сім’ї відбувається кілька випадків раку, це може збільшити ризик навіть для далеких родичів, розповів фахівець.

«Якщо у вашій родині були випадки раку кишечника, вам слід зробити колоноскопію в якості запобіжного заходу з 40 років”, – дав пораду доктор Хоффмайстер.

Онколог додав, що остерігатися рак товстої кишки повинні не тільки ті люди, чий ризик захворіти може бути підвищеним за сімейними обставинами.

Читайте також:  В який час носії коронавірусу найбільш заразні й небезпечні

“При наявності таких порушень, як кров в стільці або постійні проблеми з кишечником, колоноскопія також повинна проводитися, незалежно від віку. Число захворювань на рак кишечника серед молодих людей дещо зросло в останні роки”, – застеріг онколог.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News