Мало хто заморочується перевірками свого організму на зараження гельмінтами, а заходами щодо боротьби з ними й поготів.

Водночас, за словами сімейної лікарки Марії Горєлої, гельмінти не нешкідливі “переселенці”, які, як дехто вважає, просто “вимагають солодкого і не дають набирати вагу”, а шкідники, що швидко розмножуються та порушують роботу органів і систем на різних рівнях. Тому їхня присутність часто призводить до порушень здоров’я, зокрема збоїв роботи імунітету, серцево-судинних захворювань тощо.

Ми з’ясували, які сигнали вкажуть на появу “новобранців” у організмі і стануть підставою для позапланового відвідування лікаря і медлабораторії.

Шлункові розлади

Гельмінти насамперед заселяють кишечник, тому перші ознаки їхньої присутності будуть походити саме з системи шлунково-кишкового тракту. Так, періодично починають турбувати здуття і різі в животі, нудота, діарея або закрепи. Тому, помічаючи за собою подібні періодичні симптоми, не шукайте відмовок – йдіть перевірятися.

Читайте також:  Лікар Кріс Ілліадес розповів, як за кілька секунд визначити роботу серця на знос

Болі в голові

У процесі життєдіяльності гельмінти виділяють токсини, які заражають все навколо. Першими через інтоксикацію страждають судини і нервова система, і це проявляється періодичними головними болями і запамороченнями, за яких таблетки не допомагають полегшити стан.

Слабкість і ранкова втома

Якщо за умов звичайних навантажень і нормального сну ви стали почуватися все більш втомленими й розбитими, теж є нагода здати необхідні аналізи на гельмінтів. Річ у тім, що через “новобранців” у організмі гірше засвоюються необхідні йому речовини (вітаміни, мікро- і макроелементи), внаслідок чого стрімко розвивається дефіцит вітамінів і мінералів. Це і призводить до станів, що нагадують міжсезонний авітаміноз.

Читайте також:  Невролог назвала необхідні для мозку продукти в старості

Раптова алергія

Під час появи алергічних реакцій (висипання, набряки слизових тощо) на продукти, які раніше “заходили” вам абсолютно нормально, так само є підстава грішити на зараження гельмінтами. Так, ці створіння в процесі активної життєдіяльності змушують ваш імунітет працювати на виснаження, від чого той починає сприймати агресивно все більше речовин і виділяти до них антитіла, від чого і починаються алергічні прояви.

Постійні застуди

Як вже говорилося, гельмінти, що заселили організм, отруюють його токсинами – продуктами своєї життєдіяльності. А це, своєю чергою, завдає удар імунітету. В підсумку той все слабшає і все частіше пропускає атаки вірусів і бактерій, особливо, якщо до того ж піддається постійним випробуванням перепадами температур і стресами.

Читайте також:  Простий, але корисний продукт для головного органу довголіття порадила дієтолог

Зубний біль

Всі ті ж токсини призводять ще і до надмірної чутливості нервової системи. Це надалі спричиняє бруксизм – нічний скрегіт зубами (трапляється через спазм м’язів щелепи під час перенапруги нервової системи). Через це починається стирання зубної емалі і розвивається чутливість зубів: спершу – до холодних і гарячих продуктів, далі – до кислого і солодкого, а потім зовсім з’являється постійний ниючий біль без подразників.

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News