Канадські вчені з’ясували, яку небезпеку може приховувати споживання чаю в пакетиках, про їх дослідження розповіло видання Science Alert. Виявилося, що приготування такого чаю може випускати в рідину мільярди мікрочастинок пластику.

Автори роботи, наукові фахівці з Університету Макгілла, відзначають, що багато виробників пакетованого чаю перестали виготовляти пакетики з паперу, перейшовши на пластик. Пластикові пакетики мають сітчасту структуру і мають підвищену міцність. Але експеримент вчених показав, що якщо залишити такий пакетик на п’ять хвилин в гарячій воді, він перетворюється на джерело потенційно небезпечних мікрочастинок.

«Нагрівання пластикових чайних пакетиків до 95 градусів Цельсія призводить до випуску мільярдів частинок пластику. Це може завдати серйозної шкоди здоров’ю», – констатували вчені з Університету Макгілла.

Повідомляється, що дослідники поміщали у воду бліх, в яких через деякий час вони виявляли пластик. Як синтетичні частинки можуть впливати на організм людини, повідомляло видання Scientific American: за його даними такі частинки здатні викликати пошкодження внутрішніх органів. Крім того, частинки виділяють хімічні речовини, в число яких входять пестициди, небезпечні для бур’янів і садових шкідників субстанції. При їх попаданні в організм людини може почати руйнуватися печінка.

Дієтолог Олена Соломатіна зазначила в інтерв’ю виданню «Вечірня Москва», що, в чайних пакетиках можуть виявитися навіть солі важких металів. Серед тих, хто може пити пакетований чай, групу ризику складають, знаходяться діти, літні люди, а також люди, які страждають хронічними захворюваннями. Особливо небезпечні добавки в чайних пакетиках у вигляді пластику або інших хімічних речовин людям, що страждають серцево-судинними захворюваннями, проблемами органів травлення і виведення, сказала фахівець. Негативний вплив цих речовин може торкнутися шлунково-кишкового тракту, нирки, печінку і підшлункову.

Джерело: МедікФорум