Сон не менше семи годин, необмежене вживання овочів, зелені і фруктів, а також піша ходьба після їжі допомагають нормалізувати тиск без використання ліків. Про це розповів портал Medical Note, посилаючись на лікаря-терапевта вищої категорії Ларису Ілюхіну.

Ділячись рекомендаціями, що допомагають нормалізувати тиск без таблеток, терапевт, зокрема, повідомила, що пацієнтам з підвищеним тиском слід спати не менше семи годин, а також обмежити куріння (в ідеалі краще відмовитися зовсім) і кількість вживаного алкоголю.

Крім того, оздоровленню показників тиску сприяє строго помірне, не більше 5 грамів на добу, вживання солі і активне споживання продуктів з високим вмістом калію. Слід вживати більше таких продуктів, як банани, абрикоси (курага), апельсини, шпинат, авокадо, чорнослив, томатна паста.

Лікар-терапевт підкреслила, що у справі зниження тиску раціон особливо важливий, при цьому їжу слід умовно розділити на дві групи:

  • в першу входять в необмеженій кількості овочі, зелень, фрукти і ягоди, чай і неміцна кава без цукру і вершків;
  • у другу-м’ясо курки та індички без шкіри, морепродукти, знежирене молоко, сир, йогурт без цукру і добавок, натуральні кисломолочні продукти.

«Цукор, цукерки, торти, тістечка, варення, мед, морозиво, майонез, вершкове масло, маргарин, жирні соуси, кетчуп, копченості, ковбасні вироби, жирну рибу, борошняні треба максимально обмежити», – додала Лариса Ілюхіна.

Також лікар порекомендувала людям, що страждають від підвищеного тиску здійснювати прогулянки після їжі. За словами фахівця, ця дія забезпечує не тільки контроль за тиском, але і захист від хвороб серця і діабету.

Джерело: МедікФорум