Щоб забезпечити організму стійкість до стресу, включіть в раціон деякі продукти, – наприклад, вівсянку, горіхи. П’ятірка кращих продуктів, що допомагають легше справлятися з рутинною напругою, названа фахівцями в журналі Fit for Fun.

Вівсянка. Містить багато вітамінів В1 і В3, що підтримують хороший стан нервової системи. Її вживання стимулює утворення серотоніну: високий рівень цього гормону ефективно забезпечує стійкість до стресу.

Горіхи. Роблять нас менш сприйнятливими до стресу завдяки складу, багатому вітамінами групи B, калієм, залізом. Вчені називають цей продукт їжею для розуму за здатність підтримувати мозкову активність.

“Горіхи – одні з кращих борців зі стресом, оскільки забезпечують нас особливо великою кількістю магнію. Мінерал пригнічує передачу збудження на нерви, що викликають напругу, і заспокоює нервову систему”, – поділилися експерти.

Читайте також:  Безконтрольний прийом аспірину може привести до одного небезпечного наслідку

Банани. Продукт допомагає зберігати “залізні” нерви своїм комплексом вітамінів групи В, магнію і калію. Останній, крім здатності знімати нервове роздратування, також нормалізує кров’яний тиск.

Темний шоколад. Містить певні антиоксиданти, що знижують в організмі рівень гормонів стресу.

Жирні сорти риби. Насичені омега-3 жирними кислотами, які надають заспокійливу дію за рахунок зниження рівня гормонів адреналіну, який виділяється організмом при стресі. Продукт повинен бути в меню принаймні один раз на тиждень.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News