ГоловнаНовини Здоров'яЯк визначити, що у вас передгіпертонія

Як визначити, що у вас передгіпертонія

Як розповіла професор медицини Ольга Остроумова, починати боротьбу з високим артеріальним тиском потрібно якомога раніше.

Тиск

Сьогодні лікарі все частіше згадують такий термін, як «предгіпертонія» (за аналогією з преддіабетом).

За словами медика, про передгіпертонію говорять, коли у людини систолічний (“верхній”) артеріальний тиск досягає 130-139, а діастолічний (“нижній”) піднімається до 85-89 мм рт. ст. Іноді можуть бути підвищені обидва показника.

Остроумова підкреслює, що якщо це ще не хвороба, але вже як мінімум тривожне явище.

– Насамперед слід сходити до терапевта або кардіолога. Лікар обов’язково порекомендує провести добове моніторування артеріального тиску, і це дуже важливо зробити. Пацієнту встановлюється прилад з манжеткою, який протягом доби кожні півгодини (або частіше) буде проводити вимірювання. Адже показники рівня артеріального тиску – величини непостійні і можуть істотно змінюватися протягом доби. До того ж буває і маскована гіпертонія, про наявність якої сама людина може і не здогадуватися, – зазначила лікарка.

Читайте також:  Чи безпечна газована вода з позначкою «0 калорій» і чи може вона зашкодити здоров'ю?

Такий моніторинг допоможе виявити те, що приховано, – додала вона.

Як повідомлялося раніше, ризик розвитку гіпертонії пов’язаний зі способом життя. Це шкідливі звички (куріння, алкоголь), занадто солона їжа, недолік фізичної активності та інші фактори.

Гіпертонією сьогодні страждає 20-30% дорослого населення планети, і з віком відсоток хворих збільшується. За словами медиків, після 30 років вона зустрічається вже у кожного другого українця.

Лікарі підкреслюють, що постійна гіпертонія, навіть незначна, повільно, але вірно порушує роботу практично всіх систем організму. Змінюються властивості судин, і, отже, страждає кровопостачання органів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News