Була велика надія в боротьбі з хворобою Альцгеймера: антитіла, які повинні були зупинити розпад мозку. Але останнім часом було більше невдач, ніж повідомлень про успіхи. Відомий вчений Конрад Бейройтер, який присвятив життя вивченню Альцгеймера, розповідає про те, що профілактика і спосіб життя важливіше генів.

Генетика чи спосіб життя?

Існує фактор ризику хвороби Альцгеймера – наявність гена ApoE-E4, один з трьох варіантів аполіпопротеїну-E. Це найбільший з відомих генетичних факторів.

Це не обов’язково призводить до хвороби Альцгеймера, хоча половина пацієнтів схильна до цих факторів ризику. Швидше, екологічні фактори і, перш за все, спосіб життя все більше стають предметом уваги науки.

Важливість цього була побічно підтверджена великим дослідженням, проведеним відділенням Google Calico, в якому з’ясувалося, що вікового гена не існує, і тільки 7% збитку, викликаного старінням, є генетичним, 93% залежать від навколишнього середовища і способу життя.

“Ми все більше і більше дізнаємося, що гени визначають наше життя, але ми також можемо визначити, що дозволено робити нашим генам. Ми не є рабами наших генів”, – говорить Конрад Бейройтер в інтерв’ю виданню Focus. – “Це хороша новина. Ми можемо компенсувати багато проблем, які у нас виникають, способом життя”.

Почніть профілактику якомога раніше

“Альцгеймеру потрібно 30 років, щоб зруйнувати мозок. Якщо ви є носієм ApoE4, і у вас є проблеми з серцево-судинною системою, ви повинні почати профілактику вже в середньому віці – рухатися , вчитися і сміятися”, – говорить Бейройтер. – “Якщо ви в основному здорові, вам слід починати з 40 років. Тому що у віці від 40 до 50 років дегенеративні зміни починаються практично у кожного”.