Марія Попова, автор популярного блогу про здорове харчування і книги “Темна сторона ЗСЖ”, нутриціолог, засновник проекту HealthNorms розповіла про міфи про каву.

Кава викликає звикання

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) не вносить кофеїн в список інгредієнтів, які викликають звикання. Чому ж багатьом так важко відмовитися від ранкової чашечки кави?

“Кофеїн – це хімічна речовина за своєю структурою схожа на нейротрансмітер аденозин – той, що відповідає за гальмування нервової системи. Через таку схожість кофеїн зв’язується з рецепторами нервових клітин, займаючи місце, яке йому абсолютно не призначене: туди повинна «сісти» молекула аденозину. Тобто, кофеїн – не педаль газу, а “антитормоз””, – цитує Марію Попову видання КП.

Читайте також:  Вправа «планка» може зашкодити організму

Тому, як тільки людина вирішує відмовитися від ранкового напою, що бадьорить, на неї накочує сонливість з самого ранку.

Кава провокує гіпертонію

“Проаналізувавши велику статистику кавоманів, вчені виявили, що організм десяток тисяч людей ніяк не реагує на великі дози американо з ранку”.

Це суперечило іншому дослідженню, де у любителів кави тиск був вищий середньостатистичного. Однак потім з’ясовувалося, що всьому виною було сильне хвилювання перед вимірюванням, а не кава. На сьогоднішній немає ніяких наукових доказів того, що вживання кави викликає підвищений кров’яний тиск або хвороби серця.

Кава викликає онкологію

У каві міститься акриламід – потенційно канцерогенна сполука.

Читайте також:  П'ять відмінностей чоловічого серця від жіночого

“У обсмаженій каві присутній у вкрай малих дозах. Його пікове значення припадає на початкову стадію обсмажування. Потім, в процесі обсмажування, його вміст падає до 20-30% від початкового рівня. Рак був зафіксований у щурів, які отримували дози акриламіду, що перевищують максимально можливі в продуктах харчування людини в 1000-10000 разів. Ну тобто, людина просто не здатна випити таку кількість кави, яка може її отруїти”.