Знання більшості щодо провокаторів цукрового діабету обмежене тим, що хвороба розвивається переважно від любові до солодкого.

Але це зовсім не так. “Деякі звички та вподобання, що на перший погляд здаються не настільки вже й шкідливими, здатні призводити до збоїв метаболічних процесів у організмі, внаслідок чого розвивається діабет першого або другого типу”, – зазначила лікарка Віктор Литвиненко.

Ми склали список найбільш поширених звичок, наслідки яких значно серйозніші, ніж кілька додаткових сантиметрів на талії.

Боротися зі спрагою соком

Дієтологи наполягають, що протягом доби потрібно випивати приблизно два літри рідини. І мова здебільшого про чисту воду, а не підсолоджені вироби на кшталт чаю, пакетованого соку або газованих напоїв. Однак на вулиці рідко можна зустріти перехожого, який, відчувши спрагу, п’є звичайну воду без газу – більшість поза домом воліють поласувати чимось смачненьким.

У невеликих кількостях та зрідка такі “слабкості” не шкодять здоров’ю. Але якщо у вашому раціоні більше напоїв, ніж простої води, організм дуже скоро може відреагувати “протестом”: почнуть відбуватися збої у обміні речовин, а в перспективі – розвинеться діабет.

Просипати сніданок

Вранці, особливо в робочі дні, завжди хочеться подовше поспати, тому багато хто жертвує сніданком заради 20 хвилин дрімоти.

Найближчі наслідки цього – залишатися голодним до обіду або їсти на ходу щось, що зазвичай не вписується в рамки корисного сніданку (наприклад, бутерброд, печиво, хотдог та ін.). А в майбутньому все може позначитися на стані здоров’я: несвоєчасне вживання їжі в ранковий час (тобто, змушення організму працювати “на холостих”) провокує порушення в рівні інсуліну і цукру в крові, які з часом доведеться регулювати тільки медикаментами.

Їсти з хлібом

Звичка заїдати все хлібом притаманна багатьом. Так, завдяки цьому відлунню минулого деякі їдять з ним картоплю, кашу і навіть пельмені та макарони.

Ми не говоримо, що хліб шкідливий, навпаки, його їсти треба, але тільки в правильних поєднаннях (з білковою їжею, наприклад) і в невеликих кількостях (до трьох скибочок цільнозернового на день).

Річ у тім, що споживаючи хліб з усіма продуктами без розбору, ви закидаєте в організм справжнісіньку вуглеводну “бомбу”, яка провокує різкий величезний стрибок цукру в крові й змушує підшлункову посилено працювати над виробленням інсуліну для його зниження. Довго такий режим залоза витримати не в змозі і з часом почне давати збої.

Вечеряти перед сном

З нинішніми ритмами життя, коли навіть дорога з роботи через затори може розтягнутися на кілька годин, спланувати своєчасну вечерю не завжди можливо. Тому багато хто не заморочується, а просто вечеряє по прибутті додому й одразу лягають спати.

Однак ця звичка буде залишатися невинною недовго. Оскільки пізнього часу всі процеси в організмі переходять в режим “сплячки”, все спожите призводить до стрибків цукру в крові, чим порушує природну секрецію інсуліну. У перспективі це загрожує розвитком інсулінозалежного цукрового діабету.

Тож щоб уникнути серйозних метаболічних збоїв організуйте свій час так, аби останній прийом їжі відбувся не раніше, ніж за три години до сну.

Джерело: Обозреватель