Оксфордські вчені припустили, що коронавірус міг передаватися між людьми більше місяця, перш ніж були зареєстровані перші офіційні випадки. Деякі ознаки можуть говорити про те, що у людини вже була інфекція COVID-19.

Типовими симптомами коронавірусу є висока температура (ви відчуваєте себе гарячим при дотику до грудей або спини), а також кашель, який проявляється протягом години і більше три або більше разів за добу. Але дослідження вчених Оксфордського університету (Великобританія) показало: крім цих симптомів на зараження коронавірусом можуть вказувати і інші знаки.

Оксфордська група “еволюційна екологія інфекційних захворювань” висунула версію про те, що новий коронавірус якийсь час поширювався серед людей, перш ніж про інфекцію COVID-19 було оголошено офіційно. Таким чином, вважають дослідники, серед британського населення вірусом могли заразитися до половини людей, більшість яких цього не підозрюють.

Існує п’ять знаків, які можуть вказувати на те, що Ви вже були заражені COVID-19, кажуть фахівці.

Втрата нюху. Співробітники Гарвардської медичної школи виявили, що деякі клітини в носі містять білки, які служать мішенню коронавірусу: націлюючись на них, вірус проникає в організм. Зараження даних клітин може привести до втрати нюху, відчуття неіснуючих запахів. Вчені заявили, що люди з таким симптомом «можуть бути одними з прихованих носіїв, що сприяють швидкому поширенню COVID-19».

Кон’юнктивіт. Американська академія офтальмології (AAO) повідомила, що коронавірус «може викликати легкий фолікулярний кон’юнктивіт». При цьому спостерігаються налиті кров’ю очі, печіння, утворення гною, який прилипає до вій, свербіж.

Діарея. Дослідження 204 пацієнтів в Ухані, де почався спалах COVID-19, виявило: майже половина (48,5%) пацієнтів звернулися до лікарні з проблемами травлення в якості основного симптому захворювання коронавірусною інфекцією. Головним чином, скаржилися на діарею.

Біль в животі. Британські експерти повідомляють, що зараз в лікарнях країни спостерігається збільшення пацієнтів з COVID-19, у яких проявляються не стільки респіраторні порушення, скільки черевні (конкретно біль в животі). За словами медиків, вона може бути наслідком розвитку пневмонії в нижніх частках легенів.

Втома. ВООЗ констатує, що у вигляді знака коронавірусного захворювання людина може відчувати почуття надзвичайно сильної для нього втоми.

Експерти закликають при виникненні перерахованих симптомів припинити контакти з оточуючими і не з’являтися в громадських місцях.