ГоловнаНовини Здоров'яСимптоми коронавірусу. 5 знаків того, що у вас вже була інфекція COVID-19

Симптоми коронавірусу. 5 знаків того, що у вас вже була інфекція COVID-19

Оксфордські вчені припустили, що коронавірус міг передаватися між людьми більше місяця, перш ніж були зареєстровані перші офіційні випадки. Деякі ознаки можуть говорити про те, що у людини вже була інфекція COVID-19.

covid-19

Типовими симптомами коронавірусу є висока температура (ви відчуваєте себе гарячим при дотику до грудей або спини), а також кашель, який проявляється протягом години і більше три або більше разів за добу. Але дослідження вчених Оксфордського університету (Великобританія) показало: крім цих симптомів на зараження коронавірусом можуть вказувати і інші знаки.

Оксфордська група “еволюційна екологія інфекційних захворювань” висунула версію про те, що новий коронавірус якийсь час поширювався серед людей, перш ніж про інфекцію COVID-19 було оголошено офіційно. Таким чином, вважають дослідники, серед британського населення вірусом могли заразитися до половини людей, більшість яких цього не підозрюють.

Читайте також:  Названо причини, чому жінки виглядають старшими за чоловіків

Існує п’ять знаків, які можуть вказувати на те, що Ви вже були заражені COVID-19, кажуть фахівці.

Втрата нюху. Співробітники Гарвардської медичної школи виявили, що деякі клітини в носі містять білки, які служать мішенню коронавірусу: націлюючись на них, вірус проникає в організм. Зараження даних клітин може привести до втрати нюху, відчуття неіснуючих запахів. Вчені заявили, що люди з таким симптомом «можуть бути одними з прихованих носіїв, що сприяють швидкому поширенню COVID-19».

Кон’юнктивіт. Американська академія офтальмології (AAO) повідомила, що коронавірус «може викликати легкий фолікулярний кон’юнктивіт». При цьому спостерігаються налиті кров’ю очі, печіння, утворення гною, який прилипає до вій, свербіж.

Читайте також:  Вчені розповіли про користь сала для здоров'я та схуднення

Діарея. Дослідження 204 пацієнтів в Ухані, де почався спалах COVID-19, виявило: майже половина (48,5%) пацієнтів звернулися до лікарні з проблемами травлення в якості основного симптому захворювання коронавірусною інфекцією. Головним чином, скаржилися на діарею.

Біль в животі. Британські експерти повідомляють, що зараз в лікарнях країни спостерігається збільшення пацієнтів з COVID-19, у яких проявляються не стільки респіраторні порушення, скільки черевні (конкретно біль в животі). За словами медиків, вона може бути наслідком розвитку пневмонії в нижніх частках легенів.

Втома. ВООЗ констатує, що у вигляді знака коронавірусного захворювання людина може відчувати почуття надзвичайно сильної для нього втоми.

Читайте також:  Визначено головну ознаку хорошого здоров'я в будь-якому віці

Експерти закликають при виникненні перерахованих симптомів припинити контакти з оточуючими і не з’являтися в громадських місцях.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News