Нічний сон є основним видом відпочинку, проте він не повинен бути єдиним. Лікар-терапевт Сандра Долтон-Сміт назвала ще сім способів того, як можна відновити сили і підвищити продуктивність.

Багато хто вважає, що досить гарненько поспати, щоб відчувати себе відпочилим. На ділі це не дає необхідної «розрядки» і в довгостроковій перспективі загрожує вигоранням.

Долтон-Сміт визнає, що фізичний відпочинок знаходиться на першому за важливістю місці, хоча навіть ті, хто сплять нормальну кількість снів, після часто відчувають себе втомленими.

Важливо вміти створювати умови для психічного відпочинку. Коли людина постійно про щось переживає і накручує себе, то провокує додатковий стрес. Під час роботи можна робити перерви кожні кілька годин, щоб перевести дух. Корисним буде тримати поруч записну книжку і вносити туди тривожні роздуми, що заважають заснути.

Читайте також:  Кращу каву для здоров'я назвав нутриціолог

Не меншу роль для людини відіграє і сенсорний відпочинок. У сучасності люди більшу частину дня проводять за екранами ноутбуків і смартфонів, також сенсорної стимуляції сприяє міський шум.

Лікар радить виділити хоча б трохи часу протягом дня, щоб посидіти в тиші. Корисним є творчий відпочинок, потрібно не боятися давати собі трохи більше часу для розвитку тих чи інших навичок. Наступним у списку числиться соціальний відпочинок. Тоді як одні люди можуть заряджати оточуючих енергією, інші навпаки виснажують. Краще поменше взаємодіяти з останньою категорією.

Емоційний відпочинок передбачає, що не обов’язково весь час приховувати свої переживання і намагатися догодити іншим. Іноді можна дозволяти собі відповісти правду на питання “Як справи?” замість банальних “все нормально”. Уміння не прикидатися і повною мірою усвідомлювати власні почуття допоможе уникнути вигорання, переконана Долтон-Сміт. Не зайвим стане і духовний відпочинок. Хтось знаходить звільнення в релігії, але не обов’язково вірити в бога, достатньо зв’язку з чимось, що буде надихати і захоплювати.

Читайте також:  Названо продукт, котрий здатний поліпшити здоров'я головного органу довголіття

Джерело: inc.com

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News