ГоловнаНовини Здоров'яТроє вчених сіли до в’язниці за створення генномодифікованих дітей

Троє вчених сіли до в’язниці за створення генномодифікованих дітей

Троє китайських вчених, які стверджують, що створили перших генетично модифікованих немовлят, були засуджені до тюремного ув’язнення за порушення стандартів досліджень країни і практику медицини без ліцензії.

Немовля

Хе Цзянькуй був засуджений до трьох років тюремного ув’язнення і оштрафований на суму 430 000 доларів в суді Шеньчженя 30 грудня. Офіційне китайське інформаційне агентство Сіньхуа, також відзначило, що два інших дослідника, Чжан Ренлі і Цинь Цзіньчжоу, отримали менші терміни і штрафи. Чжан Ренлі був засуджений до двох років ув’язнення і штрафу в 141 000 доларів і Цинь Цзіньчжоу – 1,5 року ув’язнення штраф в 70 000 доларів.

Читайте також:  5 способів, як перетворити перекус в корисну звичку

Їх звинувачують у тому, що вони “відредагували” гени, які відповідають за опір ВІЛ.

Вирок

“У вироку йдеться, що ці три обвинувачених не отримали кваліфікації як лікарі, переслідували славу і прибуток, навмисно порушували китайські правила в області наукових досліджень і перетинали етичну межу в наукових дослідженнях і медицині”, – пише видання Health.News.

Крім того, суд заявив, що всі троє вчених визнали себе винними під час судового розгляду, яке не було публічним з-за побоювань з приводу конфіденційності.

Західна ліберальна преса впевнена, що комуністичний уряд Китаю не піклується про недоторканність приватного життя громадян. Більш ймовірно, що докази, представлені в ході судового розгляду, збентежили уряд або розкрили секрети, які політичні лідери не хотіли оприлюднювати.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News