Троє китайських вчених, які стверджують, що створили перших генетично модифікованих немовлят, були засуджені до тюремного ув’язнення за порушення стандартів досліджень країни і практику медицини без ліцензії.

Хе Цзянькуй був засуджений до трьох років тюремного ув’язнення і оштрафований на суму 430 000 доларів в суді Шеньчженя 30 грудня. Офіційне китайське інформаційне агентство Сіньхуа, також відзначило, що два інших дослідника, Чжан Ренлі і Цинь Цзіньчжоу, отримали менші терміни і штрафи. Чжан Ренлі був засуджений до двох років ув’язнення і штрафу в 141 000 доларів і Цинь Цзіньчжоу – 1,5 року ув’язнення штраф в 70 000 доларів.

Читайте також:  «Один простий трюк»: лікар розповів, як перестати хропіти і добре виспатися

Їх звинувачують у тому, що вони “відредагували” гени, які відповідають за опір ВІЛ.

Вирок

“У вироку йдеться, що ці три обвинувачених не отримали кваліфікації як лікарі, переслідували славу і прибуток, навмисно порушували китайські правила в області наукових досліджень і перетинали етичну межу в наукових дослідженнях і медицині”, – пише видання Health.News.

Крім того, суд заявив, що всі троє вчених визнали себе винними під час судового розгляду, яке не було публічним з-за побоювань з приводу конфіденційності.

Західна ліберальна преса впевнена, що комуністичний уряд Китаю не піклується про недоторканність приватного життя громадян. Більш ймовірно, що докази, представлені в ході судового розгляду, збентежили уряд або розкрили секрети, які політичні лідери не хотіли оприлюднювати.

Читайте також:  Лікар назвав 2 способи позбавлення головного болю без таблеток