Недавнє дослідження показало, що вживання більшої кількості цинку може сприяти поліпшенню здоров’я печінки. Учені з лікарні Осака-Росаі в Японії виявили, що добавки цинку можуть допомогти знизити ризик раку та інших захворювань печінки.

Дослідники опублікували свої висновки в журналі Nutrients.

Дослідження

“В контрольованому клінічному дослідженні вчені зібрали 267 пацієнтів, які страждають від різних видів захворювань печінки, включаючи гепатит В і С, цироз печінки внаслідок вживання алкоголю та неалкогольний стеатогепатит (НАСГ). Одна група, що складається з 196 пацієнтів, отримувала добавки цинку два рази в день. Інша група, в якій був 71 пацієнт, – ні. Обидві групи отримали інші стандартні методи лікування, включаючи додавання амінокислот”, – пише видання Health.News.

Читайте також:  Опалювальний сезон призводить до семи проблем зі здоров'ям

Через три роки результати підтвердили те, що підозрювали дослідники: у групи, яка приймала цинк, була покращена функція печінки і відбулося зниження маркерів запалення, а також фіксувався більш низький ризик розвитку раку печінки. Між тим, стан здоров’я пацієнтів, які не отримували цинк, погіршувався протягом усього дослідження.

Крім того, вчені змогли визначити молекулярні механізми, що лежать в основі ефектів цинку. Згідно їх висновкам, коли в організмі не вистачає цинку, він викликає активацію специфічних клітин, званих зірчастими клітинами печінки. Це призводить до перекисного окислення ліпідів – процесу, коли активні форми кисню атакують поліненасичені жири. Вони ініціює саморозповсюджувану ланцюгову реакцію, яка призводить до накопичення жиру в печінці. Згідно з їх висновками, це жирове накопичення може сприяти розвитку багатьох захворювань печінки.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

В цілому, дослідження показало, що споживання більшої кількості цинку або, принаймні, дотримання рекомендованого рівня споживання, може поліпшити загальний стан здоров’я печінки.