Сьогодні багато хто віддає перевагу рослинному молоку. Однак фахівці попередили, що і воно може принести шкоду здоров’ю.

Одним з найбільш “модних” напоїв є мигдальне молоко. Його готують шляхом змішування мигдалю з водою, а потім проціджування суміші для видалення твердих частинок. Воно володіє горіховим смаком і кремовою текстурою, схожою на звичайне молоко.

З цієї причини мигдальна версія є відмінним варіантом для людей, які дотримуються веганської дієти, а також для тих, хто страждає алергією або непереносимістю лактози. Мигдальне молоко часто додають в каву і деякі страви.

Однак експерти попереджають, що мигдальне молоко, на відміну, наприклад, від коров’ячого, не містить достатньої кількості білка, який необхідний для росту м’язів, а також поліпшення стану шкіри і кісток.

В одній склянці міститься близько одного грама білка, в той час як в склянці коров’ячого і соєвого молока містяться вісім і сім грамів відповідно.

Дітям молодше одного року не рекомендується пити рослинне молоко, так як воно може перешкоджати засвоєнню заліза. Напої на рослинній основі в цілому містять мало корисних речовин, вітамінів і мінералів.

Наприклад, в них зовсім невелика кількість заліза, вітаміну D і кальцію, повідомляє Times of India.

Крім того, мигдаль і мигдальні молочні продукти є джерелами тирозину, який може погіршити мігрень, стверджують фахівці. Вони також попереджають, що мигдальне молоко небезпечне для пацієнтів із захворюваннями щитовидної залози. ​