Ранковий головний біль відноситься до числа найбільш поширених розладів організму. Наукові фахівці з Німеччини розповіли про шість типових причин, що обумовлюють такий біль.

Причина перша: надлишок сну. Затяжний сон знижує концентрацію серотоніну в головному мозку, і в зв’язку з цим зменшується приплив крові, а, значить, і кисню до мозку, – все укупі забезпечує виникнення ранкового головного болю. Не варто спати більше 8 годин, вважають експерти.

Причина друга: недолік сну. Недосип стимулює синтез стресових гормонів, що веде до прискореного серцебиття і підвищення тиску. Якщо спати тільки 5-6 годин, ранковий головний біль обов’язково дасть знати про себе.

Причина третя: алкоголь. Вживання алкоголю провокує зневоднення. Як підсумок, кров густішає, а кровотік сповільнюється – мозок не отримує потрібних йому поживних речовин і кисню. Головний біль при цьому неминучий.

Причина четверта: депресія. Саме вранці людей з депресією «люблять» атакувати головні болі. Втім, не дивно. При даному розладі сон змінюється: виникають то безсоння, то аномальна сонливість. Дефіцит сну або його надлишок, як вже було сказано, погано діють на кровообіг мозку і викликають біль.

Причина п’ята: кофеїн. Надлишок кофеїну, одержуваний за день не тільки з кави, але і з чаю, енергетиків, шоколаду, не дає вчасно заснути. Результат – недосип, а, значить, і ранковий головний біль.

Причина шоста: гормони. Організм може виробляти занадто велику кількість «гормонів щастя» ендорфінів, які виробляються у відповідь на стрес і біль. Надлишок ендорфінів призводить до підвищення рівня стресового гормону кортизолу, і разом з цим – до недосипання, підвищення тиску, головного болю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ БОЛИТЬ ГОЛОВА І ЩО З НЕЮ РОБИТИ

Джерело: МедікФорум