Фахівці оцінили більше тридцяти популярних дієт і назвали три найкращі. Перше місце зайняла середземноморська дієта.

Середземноморська дієта — тип харчування, характерний для середземноморського регіону. Вона стала популярною у зв’язку з так званим французьким парадоксом: незважаючи на те, що місцеві жителі споживають досить велику кількість жиру, вони мають набагато нижчі показники серцево-судинних захворювань, ніж жителі таких країн, як США.

Для цього типу харчування характерно кілька характеристик. Це висока частка свіжих плодів, овочів, картоплі, бобів, горіхів, насіння. Оливкова олія та інші джерела жирів, які не є жирними кислотами, є головним джерелом енергії, даючи 25-35% всіх калорій. Яйця не вживаються зовсім або не більше 4 яєць на тиждень. Риба і птиця вживаються від малих до середніх кількостей. Тварине м’ясо вживається в малих кількостях. Помірне споживання червоного вина. Важливе доповнення: дієта пов’язана з активним способом життя.

Друге місце зайняла DASH-дієта, яка полягає в зниженні або повній відмові від солі, продуктів з високим вмістом жирів і цукру. Акцент робиться на якості їжі. В основі дієти — овочі, фрукти, цільнозернові продукти, бобові, пісні білки (м’ясо і риба), нежирні молочні продукти, відмова від жирної, солодкої, солоної, копченої та консервованої їжі.

DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension — дієтологічний підхід до лікування гіпертонії) — режим харчування, який розроблявся спеціально для зниження кров’яного тиску при гіпертонії.

Однак з’ясувалося, що така дієта вирішує й інші важливі проблеми: знижує рівень холестерину і ризик інсульту, нормалізує вагу. Також вона визнана однією з кращих дієт для профілактики цукрового діабету другого типу.

На третій позиції опинилася гнучка вегетаріанська дієта. Вона має на увазі практично повну відмову від м’яса, а рідкісним винятком.

У десятку кращих варіантів харчування також потрапили MIND-дієта, TLC-дієта, волюметрична дієта, дієта вагоспостерігачів (Weight Watchers), дієта клініки Майо, скандинавська дієта і дієта доктора Орніша.