Воістину сенсаційну заяву зробили американські вчені: гіркий шоколад, який традиційно вважається найкориснішим – вони назвали небезпечним для фізичного здоров’я і марним для психічного стану.

Численні дослідження, предметом яких був шоколад, незмінно доводили користь гіркого шоколаду у профілактиці серцево-судинних і ракових захворювань, уповільнення процесу старіння і поліпшення настрою. Проте дані нового дослідження свідчать про те, що вживання темного шоколаду може мати сумні наслідки …

Особливо для тих, хто страждає захворюваннями травної системи або має «слабкий» шлунково-кишковий тракт. За словами вчених, для перетравлення гіркого шоколаду потрібна велика кількість ферментів, які у людей з проблемами травлення виробляються в недостатніх кількостях. Розлади травлення можуть стати логічним наслідком вживання гіркого шоколаду.

Читайте також:  Які продукти небезпечні для мозку

Більш того, настрій гіркий шоколад також не піднімає і лікуванню депресії, всупереч поширеній думці, не сприяє. До стабілізації гормонального фону – як важливому чиннику позбавлення від депресивних розладів призводять в основному «солодкі» сорти шоколаду, які мають ряд інших шкідливих властивостей з-за високого вмісту цукру і жирів.

Таким чином, вживати навіть гіркий шоколад краще в помірних кількостях, приділяючи особливу увагу його якості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШОКОЛАД: НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ

ЧОРНИЙ ШОКОЛАД КОРИСНІШЕ ЇСТИ НА СНІДАНОК

ЕКСПЕРТИ ПЕРЕДРІКАЮТЬ ГЛОБАЛЬНИЙ ДЕФІЦИТ ШОКОЛАДУ