Кінець літа і початок осені — сезон овочів, фруктів і ягід. Найкориснішими продуктами осені дієтологи вважають гарбуз, сливу і грушу.

Бета-каротин, що міститься в гарбузі, робить позитивний вплив на зір, шкіру і, що особливо важливо, імунну систему. Також він сприяє профілактиці різних респіраторних захворювань.

Калій, що міститься в гарбузі, виводить з організму надлишки рідини і знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Калій знижує тиск на судинну стінку, тому це ідеальний продукт для гіпертоніків. Страви з гарбуза потрібно вживати з жиром (наприклад, з маслом або сметаною), щоб бета-каротин засвоївся.

Слива містить велику кількість антиоксидантів, клітковину і пектини. Вона сприяє виведенню солей важких металів і радіонуклідів, а також має проносну дію. Вона корисна при атеросклерозі, зменшує холестеринові відкладення на стінках судин. Слива є слабким сечогінним засобом, що сприяє очищенню нирок. Їсти сливи краще в сирому вигляді, оскільки вітамін С руйнується при термічній обробці.

Груша містить калій, магній і пектини, що очищають кишечник. Це чудовий десерт, який теж краще їсти сирим, хоча іноді її і запікають. Дієтологи не радять їсти груші на голодний шлунок, так вона має в’яжучу дію. У груші, до речі, глікемічний індекс нижче, ніж у яблука.