Коли ми купляємо ліки в аптеці, ми, безумовно, звертаємо пильну увагу на застосування, призначення та дозування. Але вкрай рідко думаємо про те, що задля вдалого лікування та збереження ліками властивостей Їх потрібно правильно зберігати. Співробітники аптеки aptekanc.com дають декілька корисних порад щодо правильного зберігання лікувальних засобів.

Визначаємо місце зберігання

Будь-які ліки являють собою перш за все сполучення хімічних речовин. Воно реагує з навколишнім середовищем, на світло, на температуру, та вологість. За певних обставин ліки можуть обернутись на справжню отруту.

Перш за все для домашньої аптечки слід обрати правильне місце. Це може бути шухлядка, шафа, але найголовніше, аби дверцята зачинялись якомога щільніше. Це пов‘язане з тим, що більшість ліків не любить сонячного світла. Зручно, коли більша частина ліків поміщається спочатку в коробку з кришкою, а вже потім в шафу.

Аптечка має знаходитись у приміщенні з невисокою вологістю. Кухня та ванна кімната — не дуже підходять для зберігання. Краще обрати вітальню або комору. Також треба обирати таке місце, де немає джерел тепла поблизу та ні в якому разі не на тому місці, куди можуть вільно потрапляти сонячні промені.

пігулки

Температура зберігання

Температура зберігання залежить від конкретного засобу. Слід ретельно вивчити пакування та прочитати інструкцію, знайти там умови зберігання та суворо їх дотримуватись. Але бувають такі випадки, коли місце або температура зберігання визначено чітко, а бувають такі, коли виробник просто повідомляє, що треба зберігати у сухому прохолодному місці. Або при кімнатній температурі. Як зрозуміти фармацевтів?

Згадаємо, як зберігають ліки в аптеці. там їх тримають або на поличках, або в холодильнику, причому температура у приміщенні аптеки завжди чітко означена. Слід знати, що ті холодильники, що стоять в аптеках зазвичай мають більш високу температуру роботи, домашній холодильник охолоджує сильніше. Вдома можна розмістити ліки, наприклад, в одному з таких місць:

  1. Нижня поличка холодильника, якщо вказано, що треба зберігати в прохолодному місці або при температурі 8-10 градусів.
  2. Верхня поличка дверцят холодильника, якщо температура зберігання біля 5 градусів.
  3. В домашній аптечці, якщо рекомендовано зберігати при кімнатній температурі. При цьому слід подбати, аби аптечка розташовувалась якомога вище.

Але не слід віддавати перевагу занадто холодним місцям (морозильна камера, зимовий балкон) — багато ліків погано переносять переохолодження. Таким чином ми виконаємо вказівки виробника та збережемо потрібні властивості ліків.

*На правах реклами