Якщо ви думаєте, що розпізнати інсульт заздалегідь неможливо, то ви глибоко помиляєтеся. Як і інші хвороби, він має свої симптоми. З їх допомогою можна вибудувати правила поведінки з людьми, у яких назріває напад, щоб уникнути біди.

Історія для роздумів

Дії відбувалися на природі в літній період року біля річки. Відпочиваючі помітили, що молода дівчина, гуляючи, раптово зупинилася, а потім і зовсім рухнулась на землю. Люди, які прибігли до неї взялися їй допомагати, але вона навідріз відмовлялася від допомоги.

Вона запевняла всіх, що самопочуття у неї хороше, нічого страшного не сталося. А впала через нові туфлі. Адже вони ще не розтоптані, отже, і ходити в них незручно. Ось тому і спіткнулася.

Але Інга, так звали дівчину, виглядала блідою і безсилою. У неї не було тієї свіжості, яка притаманна здоровим людям. Піднявшись із землі, її друзі струсили з неї пісок і посадили за стіл обідати.

Читайте також:  Лікар розповів про вплив газованої води на підшлункову залозу

До закінчення дня Інга відчувала себе нормально, її нічого не турбувало. Всі попрощалися і поїхали по домівках. А в 11 годин вечора її чоловік обдзвонив всіх друзів і повідомив погану новину – Інга померла в лікарні від перенесеного інсульту.

Всі були шоковані новиною і почували себе винними у трагедії. Якби друзі надали значення, що трапилося напередодні, то їх подруга залишилася б живою і постаріла разом з ними.

Найчастіше люди не вмирають раптово, причинами є хвороби. Вони заявляють про себе за допомогою симптомів, які можна спостерігати не одну годину. І часто цього часу достатньо, щоб звернутися за допомогою до лікаря. Так сталося і з Інгою, адже якби її друзі знали симптоми інсульту, трагедії можна було б уникнути.

Читайте також:  Щоденне пиво може довести до серцевої недостатності
Знання захистить вас від випадковостей

Нейрохірурги стверджують, якщо надати допомогу від інсульту протягом перших трьох годин, то людина виживе. Складність полягає у визначенні самого інсульту. Але методи його визначення все-таки існують.

Як розпізнати хворобу: 4 методи

  • Попросіть потерпілого широко посміхнуться. Хворому буде важко це зробити.
  • Нехай промовить просте речення.
  • Скажіть, щоб підняв руки вгору. Він зможе тільки трошки підняти їх.
  • Запропонуйте показати язик. Якщо з ним відбулися зміни у формі (викривлений) і він лежить не по центру рота – терміново викликайте швидку допомогу.

Якщо у людини виникають проблеми з виконанням хоча б одного із зазначених вище завдань, викликайте лікаря додому. А в телефонному режимі обов’язково опишіть всі видимі симптоми.

Читайте також:  Цей вітамін збереже молодість

Якщо у вас терпнуть ноги і руки, ви страждаєте мігренню і запамороченнями, а зір погіршився – вам варто звернутися до лікаря. Важливо врахувати ще кілька ознак – занепад сил і збій роботи очей (потемніння або зниження чіткості зображення одного ока); труднощі в осягненні мови сторонніх людей; різкий біль в області голови, при якому вас нудить, і йдуть позиви до блювоти; дезорієнтація в просторі; погано триматися на ногах; непритомність.

Не варто нехтувати цією інформацією. При перших симптомах недуги звертайтесь за допомогою в лікарню. Від цього залежить життя і здоров’я людини.

Джерело: HeadInsider