Тетяна Залєтова, лікар-дієтолог, як готувати картоплю і з чим її можна їсти без шкоди здоров’ю. І почала вона з його корисного складу.

Картопля, за її словами, багата кремнієм, кобальтом і хромом. Перші два елементи поширені і в інших продуктах, що ростуть у ґрунті, проте хром присутній далеко не у всіх овочах. Він, зокрема, підтримує чутливість рецепторів клітинних тканин до інсуліну та допомагає правильно використовувати вуглеводи. Вона зазначила, що картопля не шкідлива для тих, хто боїться погладшати.

Картопля особливо багата на вітамін С, але при тепловій обробці більша частина вітаміну руйнується. Продукт також багатий на калій. До того ж він містить амінокислоти, вітаміни групи В, фолієву та нікотинову кислоти, мікроелементи, серед яких кальцій, магній, цинк, селен, йод, а також природні антиоксиданти і не лише.

Для збереження поживних речовин рекомендується відварювати або запікати бульби в мундирі, а потім очищати їх від шкірки. Не варто їсти шкірку, тому що саме з неї починається накопичення токсичної речовини соланіну. Виняток становить дуже молоду дрібну картоплю. А ось картопля у фастфуді небезпечна. Також менше користі від картопляного пюре та смаженої картоплі.

Картопля, пояснила фахівець, – чудовий гарнір до м’ясної чи рибної страви, за умови, що до неї додані інші овочі.