Багато каменів в жовчному міхурі «мовчать» і не викликають симптомів, але іноді можуть виникнути серйозні ускладнення, включаючи інфекції жовчних проток, панкреатит і підвищений ризик раку жовчного міхура. Хороша новина: різноманітні поживні речовини і добавки можуть допомогти знизити ризик розвитку цих відкладень.

Риб’ячий жир

Риб’ячий жир, багатий на корисні омега-3 жирними кислотами, отримав визнання експертів по здоров’ю за його здатність зменшувати запалення, підтримувати здорову серцево-судинну функцію і полегшувати депресію. Тепер, дослідження показують, що EPA і DHA в риб’ячому жирі також допомагають запобігти утворенню каменів в жовчному міхурі.

“У дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Nutrition, вчені давали 11,3 грама омега-3 в день з риб’ячого жиру жінкам з ожирінням, які дотримувалися дієти для схуднення 1200 калорій в день. Порівняно з групою, що приймала плацебо, у групі омега-3 спостерігалося скорочення часу, необхідного для утворення кристалів холестерину, що уповільнювало утворення жовчних каменів”, – пише видання NaturalHealth365.

Читайте також:  Кращий продукт на сніданок у жінок після 50 років

Куркумін

Куркумін, активний інгредієнт спеції куркуми, здавна цінується за його здатність полегшувати запалення і боротися з інфекціями. Як дослідження на тваринах, так і на людях, показали, що куркумін має здатність покращувати метаболізм холестерину і ліпідів, збільшувати відтік жовчі, зменшувати запалення жовчного міхура і сприяти нормальному метаболізму жовчних кислот.

EGCG

EGCG, або галлат епігаллокатехіна, є флавоноїдом, що міститься в зеленому чаї. Було продемонстровано, що цей потужний антиоксидант, запобігає утворенню каменів у жовчному міхурі у тварин. Він також відіграє роль у запобіганні деяких потенційно небезпечних для життя форм захворювання жовчного міхура.

Популяційне дослідження в Китаї, опубліковане у Міжнародному журналі раку, показало, що вживання однієї чашки зеленого чаю протягом шести місяців знижує ризик розвитку каменів у жовчному міхурі на 27%, ризик раку жовчних проток на 35% і ризик раку жовчного міхура на 44%.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News