Психіатр-нарколог, директор Національного наукового центру наркології Тетяна Клименко розповіла про те, що вважати пиво нешкідливим та безпечним напоєм є величезною помилкою. Саме пиво швидше провокує психологічну залежність, яка з’являється швидше ніж залежність від горілки.

За словами фахівця, у всьому винна ейфорія, що виникає при розпиванні, і вплив на смакові рецептори. Такий алкоголізм через це ще гірше піддається лікуванню.

– Пивний алкоголізм набагато важче піддається будь-якому лікуванню, оскільки спогади про смак та запах пива лише посилюють психологічну залежність, – цитує Тетяна Клименко. – Ефект від цигарок та пива можна порівняти зі знаходженням у зоні підвищеної радіації. Людина спочатку просто нічого не відчуває, проблеми з’являються лише згодом.

Більше, ніж психологія.

Крім суто психологічної залежності пиво стимулює і появу цілого ряду фізіологічних хворих ефектів здоровим не назвеш.

Тетяна Клименко перерахувала 10 важливих причин у принципі відмовитись від пива.

– Ендокринні порушення – у представників сильної статі можуть почати збільшуватися грудні залози, а у жінок – огрубіти голос і почати рости вуса;

– Токсичне ураження печінки – при бродінні пива вміст токсичних речовин збільшує рівень їх концентрації в тій же горілці;

– Похмілля після пива таке саме, як і після міцного алкоголю;

– Розширення вен виникає через підвищене водне навантаження на організм;

– Збільшення серця в розмірах – так зване «пивне серце»;

– Порушення ритму серцевих скорочень;

– Розвиток серцевої недостатності;

– Погіршення сну;

– Болі в литкових м’язах і слабкість у ногах;

– Сухість шкіри.

Безалкогольне теж шкідливо
Начебто в безалкогольному пиві не повинно бути алкоголю. Але так тільки здається. Як повідомила раніше психіатр-нарколог Марина Калюжна, навіть у «нульовці» є алкоголь.

У деяких взагалі може міститися чайна ложка горілки.

Так, у пиві вітаміни групи В, і калорій у ньому небагато. Але «нульовка» може створювати ілюзію оманливої безпеки. Адже мало хто справді гальмує на одному келиху чи банці. А якщо врахувати ще й той факт, що там міститься етанол, ефект – більш ніж передбачуваний. Безалкогольне пиво крім спирту містить фітоестрогени та багато хімічних добавок.

А головний психіатр-нарколог назвав безалкогольне пиво напоєм, що підвищує ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу. Це зумовлено чималою кількістю його складі легкозасвоюваних вуглеводів, які провокують у крові стрибки цукру.