Нездорове харчування має великий вплив на ризики виникнення раку – деякі напої також можуть збільшити ймовірність онкології.

Як повідомляють експерти журналу Health and Human, приклади напоїв, вживання яких пов’язують з розвитком раку, можуть виявитися несподіваними, – наприклад, це водопровідна вода, соки, енергетики.

Вода з-під крана. Для її очищення часто використовується хлор, але він набагато менш страшний, ніж інші хімікати, які також виявляються у водопровідній воді. Наприклад, в ній може бути присутнім більш токсичний дибутилфталат (ДБФ), що є побічним продуктом дезінфекції і діє на організм як канцероген.

Вода в пляшках. Несподівано, але факт: бутильована вода (в пластиковій тарі) може містити бісфенол-А, проникаючий з пластмасових ємностей. Він відомий як гормональний руйнівник, з дією якого пов’язують збільшений ризик виникнення раку простати, молочної залози.

Енергетичні напої. Складаючись в основному з цукру, кофеїну, штучних барвників, вони можуть одночасно підвищувати кров’яний тиск і рівень цукру, що послаблює системи організму, роблячи його вразливим перед онкозахворюваннями.

Соки. Це несподівано, оскільки соки здаються корисними. Але встановлено, що їх часте вживання тісно пов’язане з більшою захворюваністю на рак прямої кишки. Як вважають вчені, через високий рівень цукру в напоях. Цукор -улюблена їжа раку, попереджають експерти.

Спортивні напої. Вони не можуть безпосередньо привести до виникнення раку, але забезпечують трамплін на цьому шляху, так як теж повні цукру і вуглеводів. Якщо ви не витрачаєте на тренування більшу частину дня, остерігайтеся їх пити, – дають пораду дієтологи.