Броколі, вишня, соя та риба допоможуть при запаленні суглобів та артриті. Дослідники з Університету Східної Англії дізналися, що броколі – один із продуктів, що полегшують симптоми артриту. Про решту корисних інгредієнтів стало відомо завдяки іншим науковим роботам.

Вчені з Університету Східної Англії дійшли висновку, що броколі здатні відіграти ключову роль у боротьбі з остеоартритом. Стало це відомо після експериментів на мишах. Але ще треба довести, що те саме працює і на людях, пише Express.

У результаті іншого дослідження з’ясувалося, що з запаленні в суглобах допомагає вишня. Вся справа в тому, що у цього продукту – антиоксидантні та протизапальні властивості завдяки антоціанам, що входять до його складу.

Ще одне дослідження показало, що при артриті корисні соєві білки. Вони здатні полегшити симптоми цієї хвороби. Причому, порівняно з молочним білком, у соєвого є позитивний ефект щодо остеоартриту. Найяскравіше це було виражено у чоловіків.

Зняти запалення допоможе риба. Але в ній має бути багато омега-3 жирних кислот. Наприклад, це може бути форель, скумбрія, сардина, оселедець, чорна тріска.