Не секрет, що зовнішність, риси характеру та особливості поведінки людини багато в чому визначаються спадковими факторами. Однак нові наукові дослідження показують, що роль генів у формуванні особистості ще більш значуща, ніж прийнято вважати.

Думаєте, лінь або пристрасті людей до подорожей – результат виховання або впливу оточення? Виявляється, це теж робота генів. Вчені розкривають все більше дивовижних фактів про спадковість людини.

Лінь

Патологічну лінь прийнято вважати результатом поганого виховання. Але експеримент вчених з Університету Каліфорнії показав, що хронічне небажання що-небудь робити зумовлено природою.

У ході лабораторного дослідження на мишах вчені встановили, що такі особливості поведінки як активність або лінь передаються генетично. На думку вчених, це твердження справедливе і для людей.

На що здатні гени: дивовижні факти про спадковість

Тяга до подорожей

Напевно ви помічали, що одних людей важко зрушити з місця, а інших практично неможливо зупинити в прагненні подорожувати. Так, у формуванні пристрасті людей до подорожей відіграють роль сімейні традиції. Але генетика людини не менш важлива в цьому питанні, вважають вчені з Університету Каліфорнія на чолі з Чуаньшен Чень.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

Вчені з’ясували, що прагнення до подорожей може бути обумовлено ​​роботою гена DRD4-7r. Цей ген, названий «геном спраги мандрів» пов’язаний з такими особливостями поведінки як цікавість і невгамовність. До речі, цей ген частіше зустрічається серед народностей, історія яких пов’язана з далекими і тривалими міграціями.

На що здатні гени: дивовижні факти про спадковість

Схильність до шкідливих звичок

Роботою гена DRD4-7r почасти можна пояснити і пристрасті людей до шкідливих звичок – паління, алкоголізму, наркоманії. На думку вчених, генетика людини в певній мірі впливає на прагнення людини досліджувати не тільки нові місця та ідеї, але й речовини, що викликають залежність.

На що здатні гени: дивовижні факти про спадковість

Водіння автомобіля

Щоб навчитися водити автомобіль, потрібно вивчити правила дорожнього руху, освоїти механізм управління машиною і трохи попрактикуватися. Але деяким людям не дано стати хорошими водіями, скільки б вони не старалися. Виявляється, і тут сувою роль відіграє генетика людини.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри

Роль генів у водінні автомобіля вивчили фахівці з Каліфорнійського університету в Ірвіні. У ході свого експерименту вони виявили, що люди – носії певного варіанту гена BDNF, водять машину гірше, ніж інші. Їм складніше запам’ятати інформацію, вони допускають більше помилок, перебуваючи за кермом.

На що здатні гени: дивовижні факти про спадковість
 

Здатність запам’ятовувати обличчя

Труднощі із запам’ятовуванням осіб не обов’язково є наслідком поганої пам’яті або зору. Ця особливість теж може бути обумовлена ​​спадковістю людини, з’ясували вчені з Інституту когнітивної нейробіології на чолі з Бредом Дучайном.
Вчені виявили, що механізм розпізнавання осіб в головному мозку пов’язаний з певними генетичними процесами.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

На що здатні гени: дивовижні факти про спадковість

Статевий потяг

Особливості поведінки людини в інтимному житті також багато в чому визначаються роботою генів, виявили ізраїльські вчені. Слабкий сексуальний потяг не завжди пояснюється порушенням гормонального фону або психологічними проблемами. Вчені з університету Єрусалиму під керівництвом Річарда Ебштейна прийшли до висновку, що рівень статевого потягу пов’язаний з варіантом гена D4. У ході експерименту в учасників з підвищеним лібідо в ДНК виявився один варіант гена D4, а у людей зі зниженим сексуальним потягом – інший варіант.

Все вище перераховане – не привід виправдовувати свої вчинки спадковим фактором. Адже складно посперечатися, що робота над собою, досвід оточуючих людей значно впливають на особливості поведінки і пристрасті людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РІДКІСНІ І СПАДКОВІ ХВОРОБИ

ГЕНИ ВИЗНАЧАЮТЬ СМАКОВІ ПЕРЕВАГИ

СПАДКОВІСТЬ ВПЛИВАЄ НА РИЗИК РАКУ