Щоденне вживання в їжу плодів яблук продовжує життя людині. Про це заявили австралійські експерти з CSIRO (Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень). Такий висновок фахівців заснований на детальному аналізі наукових робіт з вивчення властивостей яблук за 10-річний період.

Автори дослідження, – група вчених під керівництвом професора Менні Нокса, – стверджують, що яблука є найбільш корисними з доступних більшості людей фруктів. Їх плоди містять такі компоненти, як поліфеноли. Ці рослинні сполуки є найпотужнішими антиоксидантами, які захищають клітини організму від шкідливої дії вільних радикалів, що тягне за собою їх переродження в ракові.
 
Також з’ясувалося, що яблучні поліфенольні компоненти грають у травній системі роль пребіотиків, здатних уповільнювати ріст і розвиток патогенної кишкової мікрофлори. Завдяки ефекту поліфенолів, зберігається тонус кровоносних судин і сповільнюються темпи відкладення холестерину, у зв’язку з чим знижується ризик розвитку атеросклерозу і хвороби Альцгеймера.

«Вони можуть відігравати певну роль у зниженні ризику розвитку діабету. А якщо врахувати, що поліфеноли є прекрасною профілактикою в боротьбі з астмою і алергією, то яблукам просто немає ціни », – резюмував куратор наукового проекту, професор Менні Нокс.

У доповіді, представленій його співробітниками, наводяться докладні викладки щодо раціону харчування австралійських довгожителів. Відзначимо, що в цьому регіоні спостерігається досить висока смертність від раку – наслідок життя під палючим сонцем. Тим часом, розрахунки фахівців показали, що в дієті людей, які переступили 80-річний рубіж життя в доброму здоров’ї і без ознак деменції, незмінно був присутній такий продукт, як яблука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

ЛІКАРІ НАЗВАЛИ ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ЗДОРОВОГО ДОВГОЛІТТЯ

ЗАКОНИ ДОВГОЛІТТЯ