ГоловнаНовини Здоров'яЦі продукти небезпечно зберігати після свят

Ці продукти небезпечно зберігати після свят

Залишки яких страв варто викинути.

страви

Традиційно до Великодня українські господині готують щедрий багатий стіл для всієї родини. Столи буквально ломляться від м’ясних страв, салатів і різної випічки. Медики кажуть, що українці нерідко потім ще тиждень, а то й більше, доїдають святкові страви. А такого робити не можна. Це вкрай негативно позначається на здоров’ї і навіть може стати причиною серйозного отруєння.

Зараз на вулиці вже весна, а значить в приміщенні досить тепло. Отже, всі страви, виставлені на стіл, вже не можуть повторно прибирати в холодильник і кілька днів доїдати. За сьогодні-завтра доведеться все з’їсти, тому готувати страви величезними партіями не радять.

Читайте також:  Онколог назвала симптоми раку в області голови та шиї, які люди часто ігнорують

“Неправильне зберігання і порушення технології приготування і тривале перебування продуктів на столі можуть спровокувати серйозні отруєння. Особливо небезпечні м’ясні страви і салати, вже заправлені майонезом. Одним з найбільш небезпечних традиційних страв на святковому столі є холодець або заливна риба. Часто після того, як холодець зварився, м’ясо перебирають руками, туди потрапляють бактерії, які тут же починають множитися. У підсумку термін придатності цього делікатесу скорочується максимум до доби”, – підкреслила медик.

Після приготування салатів, не варто відразу додавати майонез або соус. Звичайно, так салат краще просочиться, але, на жаль, і теж зіпсується швидше, зазначила медик.

Читайте також:  5 правил успішного схуднення від німецьких дієтологів

“Не варто виставляти одразу кілька величезних мисок з салатами на стіл, по мірі того, як буде з’їдений салат з однієї тарілки, його краще підсипати з холодильника”, – додала фахівець.

Не варто також зберігати кілька днів приготовлене на багатті м’ясо. Звичайно, шашлик і стейки будуть смачними і на наступний день, але багаторазове розігрівання м’яса в рази збільшує його шкодочинність за рахунок зростання числа канцерогенів.

Джерело: Med2

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News