Залишки яких страв варто викинути.

Традиційно до Великодня українські господині готують щедрий багатий стіл для всієї родини. Столи буквально ломляться від м’ясних страв, салатів і різної випічки. Медики кажуть, що українці нерідко потім ще тиждень, а то й більше, доїдають святкові страви. А такого робити не можна. Це вкрай негативно позначається на здоров’ї і навіть може стати причиною серйозного отруєння.

Зараз на вулиці вже весна, а значить в приміщенні досить тепло. Отже, всі страви, виставлені на стіл, вже не можуть повторно прибирати в холодильник і кілька днів доїдати. За сьогодні-завтра доведеться все з’їсти, тому готувати страви величезними партіями не радять.

“Неправильне зберігання і порушення технології приготування і тривале перебування продуктів на столі можуть спровокувати серйозні отруєння. Особливо небезпечні м’ясні страви і салати, вже заправлені майонезом. Одним з найбільш небезпечних традиційних страв на святковому столі є холодець або заливна риба. Часто після того, як холодець зварився, м’ясо перебирають руками, туди потрапляють бактерії, які тут же починають множитися. У підсумку термін придатності цього делікатесу скорочується максимум до доби”, – підкреслила медик.

Після приготування салатів, не варто відразу додавати майонез або соус. Звичайно, так салат краще просочиться, але, на жаль, і теж зіпсується швидше, зазначила медик.

“Не варто виставляти одразу кілька величезних мисок з салатами на стіл, по мірі того, як буде з’їдений салат з однієї тарілки, його краще підсипати з холодильника”, – додала фахівець.

Не варто також зберігати кілька днів приготовлене на багатті м’ясо. Звичайно, шашлик і стейки будуть смачними і на наступний день, але багаторазове розігрівання м’яса в рази збільшує його шкодочинність за рахунок зростання числа канцерогенів.

Джерело: Med2