Через погану гігієну порожнини рота, за словами лікаря, бактерії через кровотік можуть потрапити і в інші частини тіла. І це може призвести до розвитку серцево-судинних та інших захворювань.

Як зазначає доктор Хелен Флаерті, директор з просування здоров’я та освіти в Heart Research UK, хвороби ясен можуть підвищити ймовірність розвитку хвороб серця. І з’являється дедалі більше наукових доказів цього, пише Daily Express.

При поганій гігієні ротової порожнини шкідливі бактерії можуть вторгнутися в захисні бар’єри організму і призвести до карієсу, запалення ясен. Одним із найпоширеніших захворювань порожнини рота є пародонтит. Починається він із запалення ясен. Десни починають червоніти, набрякати, кровоточити. Вилікувати все це легко, якщо ви постійно станете чистити зуби і користуватися зубною ниткою.

Згідно з наявними науковими даними, існує зв’язок між хворобами ясен та здоров’ям серця. Бактерії ротової порожнини можуть проникати у віддалені ділянки тіла через кровотік. А якщо ці бактерії досягнуть серця, то вони можуть спричинити запалення у вразливих місцях. Внаслідок цього може виникнути ендокардит.

Серед шести симптомів захворювання ясен, на які слід звертати увагу, виділяють такі. Насторожити вас повинні опухлі, червоні або болючі на дотик ясна, кровоточивість ясен під час чищення зубів або при використанні зубної нитки, гнійні виділення з ясен, неприємний присмак у роті або запах з рота, відступає лінія від ясен хиткими.