Терапевт Олеся Савельєва: низький гемоглобін говорить про наявність анемії, порушень у роботі серця.

Лікар Савельєва пояснила, в чому полягає небезпека низьких показників гемоглобіну – насиченого залізом білка еритроцитів, що міститься в кров’яних клітинах. За словами медика, його знижена концентрація в крові відображає нестачу заліза, що є ознакою залізодефіцитної анемії. Іншими ознаками анемії, які можна помітити у вигляді людини, є бліді шкіра та слизові, поганий стан волосся.

«При виникненні цього захворювання людина відчуває втому, головний біль і м’язи. З’являється пекуче почуття мовою, погіршується пам’ять і сон, підвищується нервова збудливість і рівень тривожності». – доповнила медик, говорячи про анемію.

Читайте також:  5 самих «осінніх» видів спорту

Савельєва зазначила: низький гемоглобін може спостерігатися у людей із захворюваннями серця, гіпотонією. Одним із найнебезпечніших наслідків його недоліку фахівець назвала ослаблення імунної системи у дорослих та когнітивні розлади у дітей.

«У дітей погіршується пам’ять, інтелект та концентрація уваги».

Лікар попередила жінок, що низький гемоглобін негативно впливає на менструальний цикл і загрожує виникненням серйозних проблем під час вагітності. Зокрема, через це можуть виникати викидні та передчасні пологи, а також підвищується ризик тяжких вад у плода.

«Якщо плід не отримує необхідної кількості мікроелементів, це може призвести до того, що дитина народиться з низькою вагою, а також із серйозними порушеннями у розвитку», – констатувала терапевт.

Читайте також:  9 факторів підвищують ризик раку молочної залози