Прискорене біологічне старіння пов’язане з впливом тютюнового диму під час вагітності і в ранньому дитинстві. Такі висновки зробив Барселонський інститут глобального здоров’я (ISGlobal) в рамках свого аналізу. Результати представлені в журналі environment International.

Вплив факторів навколишнього середовища під час вагітності та в ранньому дитинстві може прискорювати процес біологічного старіння, пов’язаний з підвищеним ризиком метаболічних, серцево-судинних або нейродегенеративних захворювань. На клітинному рівні старіння вимірюється за допомогою епігенетичних годин.

“Епігенетичні годинники дозволяють оцінити біологічний вік людини і порівняти його з паспортним”, – пояснює Маріона Бустаманте, автор дослідження.

У цій роботі команда під керівництвом Бустаманте вперше досліджувала зв’язок між впливом тютюнового диму в ранньому віці і епігенетичним віком. Група виявила найбільший вплив впливу тютюнового диму під час вагітності матері.

Читайте також:  Дієтолог визначилася з найбільш шкідливими стравами з картоплі

Вчені підкреслюють, що встановлені Асоціації не доводять причинно-наслідковий зв’язок, але подальші дослідження можуть змінити політику в галузі охорони здоров’я.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News