Багато хто думає, що воші заводяться тільки у людей, що живуть в умовах антисанітарії. Насправді, це не так. Педикульоз зустрічається і в соціально благополучних регіонах, у людей, які регулярно проводять гігієнічні процедури.

Міф 1. Воші перестрибують з голови на голову

Це неправда, оскільки воша є безкрилою комахою. Вона нездатна літати і стрибати. Зате воші можуть швидко переміщатися по голові. Завдяки спеціальним гачкоподібним кігтикам вони міцно чіпляються за волосся.

Заразитися вошами, просто перебуваючи поруч з людиною, у якої воші, неможливо. Правда, якщо відбувся контакт між головами, то воші можуть «перекочувати» від одного господаря до іншого. Це може статися, наприклад, у громадському транспорті під час години пік.

Читайте також:  Як діяти батькам, коли фарингіт у дитини
Міф 2. Воші бувають у тих, хто рідко миє голову

Заробити педикульоз можуть і ті, хто регулярно миє голову. Чистота волосся ніяк не впливає на можливість заразитися вошами. Якщо раніше вважалося, що воші зустрічаються тільки в соціально неблагополучних регіонах, то сьогодні все частіше ця проблема зустрічається і серед жителів розвинених міст.

Міф 3. Заразитися вошами можна, купаючись у водоймі або від тварини

Так, дійсно, воші можуть залишатися живими у воді до 2-х діб. Вони навіть витримують температуру до +170! Але в той же час заразитися вошами, купаючись у водоймі, вкрай малоймовірно. Різні дослідження показують, що ймовірність зараження незначна.
 
Також вошами можна заразитися і від домашніх тварин. Вся справа в тому, що воша – це видоспецифічний паразит. Людина може заразитися одними видами вошей, а тварини – іншими. Тому, якщо ви виявите воші у дитини, не варто наносити засіб від вошей і на домашніх тварин.

Читайте також:  Як діяти батькам, коли фарингіт у дитини
Міф 4. Воші переносять тиф та інші серйозні захворювання

Давно доведений факт, що воші не є переносниками інфекцій. Тим не менш, педикульоз може доставляти людині серйозний дискомфорт і сильний свербіж, який є причиною розчісів. Іноді діти розчісують голову до крові. Ось такі ранки і є причиною інфікування, які можуть призвести до розвитку регіонарного лімфаденіту і серйозних алергічних реакцій.

Міф 5. Воші можуть з’явитися на нервовому грунті

Це в корені невірно, оскільки воші можуть виникати тільки після контакту з заразною людиною. На нервовому грунті можуть виникати лише симптоми аналогічні педикульозу, наприклад, свербіж шкіри.

Читайте також:  Як діяти батькам, коли фарингіт у дитини

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ДИТЯЧИМ ВОЛОССЯМ

ЗАСОБИ ВІД УКУСУ КОМАХ

ЗАХИСТ ВІД КЛІЩІВ