На птахофермі в Нідерландах виявили небезпечний штам пташиного грипу. Європейська комісія скликала засідання і обговорила екстрені заходи захисту, пише УНІАН.

Уряд Нідерландів повідомив, що штам вірусу H5N8 потенційно може вражати людей, передаючись від тварин. З цієї причини вже розпочато знищення 150 тис. заражених курей на фермі в селі Гекендорп. Голандський уряд заявив, що цей вид високопатогенного пташиного грипу дуже небезпечний для птахів.

Проте за словами голандського міністерства економіки, людина може заразитися тільки внаслідок дуже тісного контакту з інфікованими птахами. Влада країни ввела триденну загальнонаціональну заборону на перевезення птиці та яєць.

Читайте також:  4 ягоди з «подвійною дозою» протизапальних речовин

Представник Єврокомісії Рікардо Кардосо, якого цитує агентство Reuters, заявив, що в понеділок комісія повинна прийняти рішення про «невідкладні тимчасові захисні заходи від цього спалаху».

Ферма, на якій зафіксували вірус, за повідомленнями, продає яйця, а не самих птахів. Її продукцією торгують переважно в Нідерландах, а частину експортують до Німеччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП: СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ГРИП ТА ЗАСТУДА: 10 МІФІВ

БАГАТОЛИКИЙ І НЕБЕЗПЕЧНИЙ ГРИП