Антигістамінні препарати, які активно застосовуються при алергії, здатні майже обнуляти результат спортивних тренувань: показники не ростуть, м’язи не збільшуються. Це довели дослідження, проведені вченими з двох європейських університетів-Гентського та Університету Копенгагена.

Як повідомляє The Medical Express, автори цих робіт вивчали вплив антигістамінних препаратів двох типів-H1-блокаторів, що застосовуються для боротьби з алергією, і H2-блокаторів, які використовуються при проблемах зі шлунком.

Ефект від гістаміну

Гістамін виробляється в організмі і використовується там, в тому числі, для регуляції кровотоку в м’язах. Підвищене кровопостачання при тренуваннях прискорює відновлення і дозволяє рости м’язовій масі. Дослідники перевірили, що буде, якщо блокувати препаратами вироблення гістаміну при фізичній активності.

Результати експериментів

Вчені провели два експерименти. В обох випадках випробовувані крутили педалі на велотренажерах, будучи розділені на групи: одні не приймали антигістамінні препарати, інші приймали їх в різний час по відношенню до тренувань. Результати довели, що препарати-блокатори гістаміну знижують приплив крові до м’язів під час занять спортом. Відповідно, це позначилося на результатах фізичних вправ і стані м’язів. І перші і другі майже не росли.