Турбує алергія під час вагітності? Обережно, прийом звичних протиалергічних засобів може нашкодити вам і вашій майбутній дитині.

По суті

Сьогодні алергія – це одне з найпоширеніших захворювань у світі. Медики роблять невтішні прогнози, стверджуючи, що в майбутньому число алергіків буде тільки рости. Причини такої неприємної статистики побічно відомі. Вчені та лікарі вважають, що причиною стрімкого зростання захворюваності пов’язане з неправильним харчуванням, нездоровим способом життя, а також надмірною чистотою в домашніх умовах.

Лікар-алерголог медичної мережі «Добробут», кандидат медичних наук Олена Свідрі, посилаючись на дані медичних досліджень, відзначає, що алергія найчастіше характерна для людей, що живуть в умовах, де все ретельно чиститься і дезінфікується.

Багато до алергії ставляться зневажливо, здійснюючи при цьому величезну помилку. Сильна алергічна реакція здатна призвести навіть до летального результату, якщо вчасно не прийняти всі необхідні заходи.

Особливо небезпечна алергія при вагітності, адже в такому випадку хвороба може нашкодити і плоду. У цьому зв’язку багато жінок-алергіків боятися заводити дітей. Крім того, жінок турбує і необхідність у прийомі протиалергічних засобів, які також можуть нашкодити майбутній дитині. Проте вчені довели той факт, що при вагітності у жінки посилюється вироблення гормону кортизола, який має протиалергічну дію. Тому у вагітних жінок алергія, як правило, переноситься легше, або її симптоми зовсім не проявляються.

Знайти алерген

Кращий спосіб позбутися від алергії – це не контактувати з алергеном. Для встановлення причинного алергену лікар проводить обстеження з проведенням алергологічних проб. Для цього спеціальні розчини з вмістом певних алергенів наносять на шкіру і злегка скаріфіціруют її. При розвитку алергії на пробу розвивається невеликий набряк.

Дуже добре, якщо причинний алерген міститься, наприклад, в деяких фруктах або овочах. Уникати його дії можна просто виключивши даний продукт зі свого раціону харчування. Складніше, коли спостерігається алергія на пилок. У такому випадку жінка просто змушена час від часу контактувати з алергеном і піддавати себе небезпеці.

Чому віддати перевагу?

ВагітнаВсім відомо, що при алергічних реакціях призначаються антигістамінні препарати, які знімають небажані симптоми. У період вагітності краще використовувати антигістамінні препарати з місцевою дією, наприклад мазі, креми або гелі. Такі форми ліків не мають системної дії, і, таким чином, побічні ефекти будуть менш виражені.

Якщо ж місцева терапія не робить бажаної дії, то в такому випадку можна перейти на прийом препаратів усередину. Ні в якому разі не приймайте такі ліки самостійно. Препарати, як з місцевою, так і системною дією призначає тільки ваш лікуючий лікар, який добре обізнаний про стан вашого організму.

У цілому, вагітність не є протипоказанням для прийому ряду антигістамінних препаратів. Однак такі ліки можуть нашкодити в 1 триместрі вагітності, так як саме в цей час відбувається закладка внутрішніх органів плоду. Тому вплив хімічних агентів в цей період вкрай небажано.

Терапія вітамінами

Замість антигістамінних препаратів лікар вам може прописати вітаміни. Вітамін А, С, і вітаміни групи В є природними антигістамінними засобами. Такий терапевтичний підхід нешкідливий, як для вагітної жінки, так і для майбутньої дитини. Крім вітаміну С, для лікування алергії застосовують вітамін В12, пантотенову та нікотинову кислоту, а також мікроелемент цинк і ряж жирних ненасичених кислот, зокрема олеїнову і лінолеву.

Прийом препаратів

У деяких випадках, наприклад при гострих нападах алергії, лікар приймає рішення про призначення препаратів. Сьогодні часто використовуються такі препарати як супрастин, Аллертек, тавегіл, кларитин, фексадін, димедрол та інші. Обов’язково консультуйтеся з лікарем і уважно читайте інструкцію, так як деякі з вищезазначених лікарських засобів приймаються лише в 2 і 3 триместрах вагітності, а в 1-му – протипоказані. Деякі з препаратів призначаються тільки в тому випадку, коли очікувана користь від ліків перевищує потенційний ризик для матері та плоду. І обов’язково дотримуйтеся дозування препаратів, так як передозування загрожує негативними явищами.