Дослідження показало, що ті, хто живе на самоті, частіше страждають від психічних розладів.

Фахівці Університету Версаля у Франції опублікували результати дослідження, в якому вони виявляли залежність між психічними захворюваннями і тим, чи живуть люди з ким-небудь або в самоті. У 1993, 2000 і 2007 роках були проведені опитування за участю понад 20 тисяч осіб, які були проаналізовані французькими дослідниками.

Виявилося, що поширеність психічних розладів серед людей, що живуть на самоті, була значно вищою, ніж серед тих, хто всі ці роки жив з кимось. При цьому кількість одинаків за час дослідження зросла з 8,8 відсотка до 10,7 відсотка. Разом з ним збільшилася і поширеність серед них психічних розладів – з 14,1 відсотка до 16,4 відсотка. Цікаво, що проживання в самоті і психічні розлади були пов’язані незалежно від статі і віку.

Читайте також:  Фахівці назвали корисні властивості оцту

Експерти вважають, що зростання числа самотніх людей обумовлене різними умовами. Перш за все, на ізоляцію впливає розвиток цифрового світу і соціальних мереж. Також важливу роль відіграє сучасна урбанізація, планування міст, яка впливає на соціальну ізоляцію.

Вчені заявляють про те, що потрібно вживати певних заходів, які сприятимуть соціальній підтримці самотніх людей. Наприклад, одиноким людям вони радять обов’язково відвідувати якісь гуртки за інтересами, об’єднуватися в групи з людьми, з якими у вас є щось спільне.