Журнал Consciousness and Cognition присвятив одну з нових публікацій дослідженням учених з Австрії, які встановили, що пиво допомагає людям мислити більш креативно. Авторами даного висновку стали наукові співробітники Грацського технічного університету.

Дослідники відібрали добровольців з числа чоловіків і жінок, яких розділили на підгрупи. У них учасникам пропонувалося пиво, яке містить алкоголь так і безалкогольне. Потім випробовувані проходили тести на конвергентне і дивергентне мислення, результати яких оцінювалися незалежним журі.

Конвергентне мислення припускає рішення задач відповідно з уже наявною схемою, відомою людині (наприклад, у результаті навчання). Дивергентне мислення властиве тим, хто воліє мислити творчо і непересічно. Експеримент учених показав, що після вживання алкогольного пива у людей посилювалася саме креативна складова їхнього мислення.

Читайте також:  Три прості поради фармацевта покращують захист від зараження застудою та грипом

«Креативне мислення тих, які вживав алкогольне пиво, покращилося на 40%, тоді як показники дивергентного мислення залишилися без змін», – повідомили автори.

Згідно з їх даними, креативність мозкової діяльності у людей підвищується, коли рівень алкоголю в крові досягає показника 0,03% (це по 0,5 л пива для чоловіків і 0,3 л для жінок).

Зазначимо, що нещодавно російські вчені заявили про те, що часто звучать твердження про користь алкоголю – це наслідок потужного лобі пивоварних гігантів.

Джерело: MedikForum