Те, що вода з-під крана навряд чи повністю очистить шкіру обличчя і чоловіків, і жінок, мабуть, не викликає сумнівів. Хімік-косметолог з 10-річним стажем роботи Стівен Ко розповідає про те, чим краще вмивати обличчя, в чому різниця між милом та іншими засобами для очищення, і як домогтися чистої шкіри природним способом.

Мило, очисник, поверхнево-активні речовини (ПАРи), синтетичні детергенти … Навіть якщо ми присвоїмо розі іншу назву, вона все одно буде виділяти все той же божественний аромат, чи не так? В-принципі, так і є. При цьому мило — це миючий засіб, поверхнево-активна речовина і синтетичний детергент. Але ми ж не можемо сказати, що всі миючі засоби, поверхнево-активні речовини та синтетичні детергенти, наприклад, міцелярна вода, є милом!

Мило і ПАРи: інформація

Мило — це продукт хімічної реакції в результаті взаємодії жиру і сильної луги. Мило стало першою поверхнево-активною речовиною у світі, створеною руками людини.

Читайте також:  Транспортувати інваліда колясочника: допомога та перевезення

Поверхнево-активні речовини, включаючи мило, позбавляють поверхню від жирів, масел та землі, а потім розчиняють їх у воді, щоб вони легко змилися. Це відмінно допомагає очистити одяг і пензлики для макіяжу, припустимо, але для шкіри обличчя мило — не завжди найкращий вибір.

Вмиватися милом чи ні: що кажуть дерматологи?

Мило має менші молекули порівняно з іншими новітніми поверхнево-активними речовинами. Оскільки у складі мила присутня велика кількість луги, мило може дратувати шкіру і висушувати її. Масла або інші зволожуючі засоби часто додають в мило, щоб воно не так сушило шкіру. Але часто таких заходів недостатньо, і концентрація лугу залишається колишньою все одно.

Натуральне мило: особливості

Деякі різновиди мила часто позиціонуються як “природний” чи органічний продукт. В їх складі містяться такі види рослинних масел, як, наприклад:

  • кокосова олія;
  • конопляна олія;
  • оливкова олія.

Але вони як і раніше можуть дратувати і висушувати шкіру обличчя. Склад мила можна змінити, щоб максимально наблизити його до кислотно-лужного балансу шкіри обличчя, але все одно цього недостатньо.

Читайте також:  Як формується та лікується кіста нирки

Коли в милі присутні дуже багато кислот, то воно перетворюється в маслянисту, пастоподібну речовину, що складається з жирних кислот. Так, таке мило благотворно впливає на шкіру обличчя, але очищає воно не дуже добре.

Синтетичні детергенти та їх види

Синтетичні детергенти стають все більш популярними в лінійці догляду за шкірою. Це речовини, які володіють очищувальними і протимікробними діями. Такі косметичні засоби допомагають знизити ріст патогенної мікрофлори шкіри і зробити якісну очистку лиця.

До синтетичних детергентів можна віднести:

  • пінисті гелі;
  • міцелярну воду;
  • муси;
  • очищаючі рідини;
  • лосьйони.

Вони часто мають більш великі молекули і можуть функціонувати в кислому середовищі. Таким чином, у них більш м’який вплив на шкіру.

До того ж, у продажу є безліч варіантів таких очищувальних засобів, і ціна прийнятна. Не варто думати, що якщо ці косметичні засоби синтетичні, то це небезпечна косметика. Насправді, більшість з них нешкідливі і володіють здатністю до біорозкладання.

Читайте також:  Чому болить спина та що з цим робити?

Кодові слова в складі косметики

Як розпізнати мило у складі косметичного засобу? Мило вказується в США, наприклад, в списку інгредієнтів у вигляді двох слів. Перше слово говорить про використовування лугу (найчастіше гідроксид калію або гідроксид натрію). А друге слово вказує про джерело жиру і має закінчення –ат (в англійській –ate).

Наприклад, кокоат натрію передбачає кокосове масло, яке вступило в реакцію з лужним розчином гідроксидом натрію; potassium olivate означає, що оливкова олія вступило у взаємодію з лужним розчином гідроксиду калію.

Тепер, коли ви знаєте більше про очищаючі засоби для обличчя і мило, ви зможете підібрати для себе оптимальну формулу, яка сподобається саме вашій шкірі.

Джерело: Klog